GMINA KSIĄŻ WIELKI

Centrum Usług Wspólnych     Właśnie kończą się kolejne, pięcioletnie kadencje dwóm dyrektorkom szkół podstawowych w naszej Gminie: Małgorzacie Boryckiej (SP w Antolce) oraz Danucie Gajos (SP w Książu Małym). Pierwsza kieruje placówką od 1 września 2000 roku, druga od 1 września roku 2007. Jak informuje organizujące konkurs na te stanowiska Centrum Usług Wspólnych w Książu Wielkim, wyboru dyrektora dokona jedenastoosobowa komisja spośród zgłoszonych kandydatów. Najpierw sprawdzi czy złożone przez nich dokumenty spełniają podane wymagania formalne. Następnie oceni przedstawione wizje funkcjonowania szkoły. A o ostatecznym wyborze zadecydują wyniki tajnego głosowania.

     Termin złożenia dokumentów przez kandydatów do objęcia funkcji dyrektora SP w Antolce, mija 21 marca. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na 29 marca. Natomiast w przypadku SP w Książu Małym, terminy te są następujące: 28 marzec (złożenie dokumentów) i 6 kwiecień (rozstrzygnięcie).

     W skład komisji konkursowych wchodzi z mocy prawa: trzech przedstawicieli Gminy, trzech przedstawicieli Kuratorium, po dwoje reprezentantów rady pedagogicznej i rady rodziców oraz po jednym przedstawicielu związków zawodowych działających w danej placówce. W przypadku tych dwóch szkół jest to tylko Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Red.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem