GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji oświaty     Likwidacja Gimnazjum oraz utworzenie w naszej Gminie trzech ośmioklasowych podstawówek, kompletnie zmieniły dotychczasowe arkusze organizacyjne szkół. Jednym z głównych problemów było takie rozśrodkowanie nauczycieli, aby nikt z powodu tego zamętu nie stracił pracy. – Nam się to udało – stwierdził wójt Marek Szopa podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji oświaty. Na zdjęciu siedzą od lewej: Teresa Kmera (skarbnik Gminy) oraz radni - Małgorzata Rosół, Marek Płonczyński (przewodniczący komisji), Stanisława Skiba, Jagoda Spicha (wiceprzewodnicząca Rady Gminy), Małgorzata Sych i Wójt.

      Każdy z nauczycieli likwidowanego Gimnazjum otrzymał propozycję pracy. Albo na cały etat w jednej podstawówce, albo w dwóch, albo tylko dodatkowe godziny jeśli jeszcze pozostaje w Gimnazjum, gdyż zakończy ono działalność wraz z wypuszczeniem ostatnich absolwentów za dwa lata. Co ważne, ponieważ je likwidowano a nie – jak sugerowało kuratorium - przekształcano w ośmiolatkę, zmiana warunków pracy nie była uzależniona od zgody nauczycieli. Zapobiegło to wielu niewątpliwym i długotrwałym uzgodnieniom, mogącym znacznie utrudnić prace organizacyjne.

     By nie komplikować i tak niełatwej sytuacji w samorządowych placówkach oświatowych, radni zgodnie postanowili zarekomendować Wójtowi powołanie wybranych w konkursie dyrektorek SP w Antolce i SP w Książu Małym na pełną kadencję, czyli na pięć lat. Przypomnijmy, iż konkurs wygrały dotychczasowe dyrektorki, odpowiednio: Małgorzata Borycka i Danuta Gajos.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.