GMINA KSIĄŻ WIELKI

WTZ w Rzędowicach     Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzędowicach, tradycyjnie na początku grudnia zamieniły się w prawdziwą delegaturę świętego Mikołaja. Tu bowiem wytwarza się przeróżne ozdoby i zabawki, jakie trafią niebawem na bożonarodzeniową choinkę albo pod nią w formie prezentów. Najnowsze dzieła uczestników warsztatów, ich kierownik Andrzej Szuma prezentował wójtowi Markowi Szopie, który niedawno wizytował placówkę.

WTZ w Rzędowicach     Z roku na rok wyroby świąteczne (bo także na Wielkanoc) z Rzędowic cieszą się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem. Wkrótce będzie je można nabyć na straganie ustawionym na Rynku w Książu Wielkim. Przebojem będą z pewnością rozmaite bombki i zawieszki na choinkę.


WTZ w Rzędowicach     Na stoisku WTZ nie zabraknie także wycinanych ze sklejki reniferów, Mikołajów, czy miniaturowych choinek. Właśnie trwa malowanie już sklejonych elementów. Będą także szczególnie ulubione przez dzieci drewniane modele aut i traktorów.

 


WTZ w RzędowicachWTZ w Rzędowicach     Po wytężonej pracy twórczej podopieczni WTZ, których jest obecnie 27. regenerują siły podczas posiłków i przerw. Siedząc na korytarzu swojej siedziby - dworu w Rzędowicach, lubią pokazywać odwiedzających ich gościom zdjęcia z wielu wycieczek, jakie dla nich zorganizowano.


WTZ w Rzędowicach     Podopieczni oraz ich opiekunowie są najbardziej dumni z wystawy urządzonej na parterze, w dawnej sali balowej. Wielki stół jest tam całkowicie zastawiony tym wszystkim, co powstało w warsztatach. I co można kupić wspierając tym samym Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Szczególnie Potrzebujących „Pomocna Dłoń”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się