WTZ w Rzędowicach     Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzędowicach, tradycyjnie na początku grudnia zamieniły się w prawdziwą delegaturę świętego Mikołaja. Tu bowiem wytwarza się przeróżne ozdoby i zabawki, jakie trafią niebawem na bożonarodzeniową choinkę albo pod nią w formie prezentów. Najnowsze dzieła uczestników warsztatów, ich kierownik Andrzej Szuma prezentował wójtowi Markowi Szopie, który niedawno wizytował placówkę.

WTZ w Rzędowicach     Z roku na rok wyroby świąteczne (bo także na Wielkanoc) z Rzędowic cieszą się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem. Wkrótce będzie je można nabyć na straganie ustawionym na Rynku w Książu Wielkim. Przebojem będą z pewnością rozmaite bombki i zawieszki na choinkę.


WTZ w Rzędowicach     Na stoisku WTZ nie zabraknie także wycinanych ze sklejki reniferów, Mikołajów, czy miniaturowych choinek. Właśnie trwa malowanie już sklejonych elementów. Będą także szczególnie ulubione przez dzieci drewniane modele aut i traktorów.

 


WTZ w RzędowicachWTZ w Rzędowicach     Po wytężonej pracy twórczej podopieczni WTZ, których jest obecnie 27. regenerują siły podczas posiłków i przerw. Siedząc na korytarzu swojej siedziby - dworu w Rzędowicach, lubią pokazywać odwiedzających ich gościom zdjęcia z wielu wycieczek, jakie dla nich zorganizowano.


WTZ w Rzędowicach     Podopieczni oraz ich opiekunowie są najbardziej dumni z wystawy urządzonej na parterze, w dawnej sali balowej. Wielki stół jest tam całkowicie zastawiony tym wszystkim, co powstało w warsztatach. I co można kupić wspierając tym samym Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Szczególnie Potrzebujących „Pomocna Dłoń”.

Red.