GMINA KSIĄŻ WIELKI

Egzaminy nauczycieli     Na 59. nauczycieli zatrudnionych we wszystkich czterech szkołach samorządowych w naszej Gminie (SP Antolka, SP Książ Mały, ZS-P w Książu Wielkim i Gimnazjum) – aż 32. posiada najwyższy stopień nauczyciela dyplomowanego, 15. jest mianowanych, 11. kontraktowych, a jeden to stażysta. Właśnie dwie kolejne nauczycielki kontraktowe złożyły pomyślnie egzamin na kolejny szczebel w zawodowej hierarchii i od poniedziałku przysługuje im tytuł nauczyciela mianowanego. Jest ich zatem od teraz już 17. Zdjęcie przedstawia szczęśliwą z powodu awansu Martę Gajos (z lewej) i dyrektorkę SP w Antolce – Małgorzatę Borycką.

Egzaminy nauczycieli     Komisja egzaminacyjna liczyła pięć osób: trzy z zewnątrz (przedstawicielka Kuratorium Oświaty i dwie tzw. ekspertki czyli specjalistki od danych przedmiotów) oraz dwie z Gminy (dyrektora placówki zatrudniającej egzaminowanego nauczyciela i wójta Marka Szopę jako przewodniczącego). Sekretarzem komisji była kierowniczka Centrum Usług Wspólnych – Jolanta Nowak. Na zdjęciu obok stoi pierwsza z lewej, a za Wójtem widzimy Alicję Pagór (dyr. ZS-P) i Marzannę Krzelowską-Kozik, która także uzyskała w poniedziałek stopień nauczyciela mianowanego.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się