GMINA KSIĄŻ WIELKI

"Książowiacy" na przeglądzie w Miechowie"Książowiacy" na przeglądzie w Miechowie     Na XVII Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek nasz chór „Książowiacy” zajął pierwsze miejsce w kategorii „zespoły wokalno-instrumentalne”. To duży sukces gdyż do konkursu zgłosiło się aż 18 zespołów, w tym między innymi: Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej, Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie, Jędrzejowski Chór Miejski czy Stowarzyszenie Muzyczne Chór „Lutnia Krakowska”. Zatem „Książowiacy” są nie tylko najlepsi w miechowskim powiecie, ale i w regionie licząc od Kielc przez Jędrzejów po Kraków.

Dyplom "Książowiaków"     Oprócz obowiązkowej kolędy „Mędrcy świata”, nasi wokaliści brawurowo wykonali kolędę „W lichej szopie” oraz „Nie masz ci, nie masz, nad tę gwiazdeczkę”. Jury w składzie: prof. Jerzy Kurcz, prof. Wiesław Delimat i Walentyn Dubrowskij uznało ten występ za zdecydowanie najlepszy, przyznając zespołowi „Książowiacy” z dyrygentem Anną Kowal pierwszą nagrodę. Drugą nagrodę otrzymał zespół „Korona Żarnowca” pod dyr. Alicji Werys, a wyróżnienie przyznano „Charszniczance” pod dyr. Andrzeja Papaja.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się