GMINA KSIĄŻ WIELKI

Remiza OSP w Głogowianach-Starej Wsi     Trwają zebrania sprawozdawcze dziesięciu działających w naszej Gminie drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej. Już odbyły się cztery: wcześniej w Boczkowicach i Giebułtowie, natomiast w minioną sobotę w Moczydle, a w niedzielę w Głogowianach-Starej Wsi (na zdjęciu miejscowa remiza). W najbliższy weekend strażackie zebrania zwołano w Książu Małym (17 lutego) i w Książu Wielkim (18 lutego). Grafik tych spotkań można zobaczyć tutaj.

     W zebraniu druhów w Moczydle, którym przewodzą: prezes Szczepan Szafrański oraz naczelnik Marcin Walczyński, uczestniczył komendant powiatowy PSP st. bryg. Grzegorz Kosiński oraz komendant gminny OSP Kazimierz Kamiński. Przypomnijmy, iż właśnie ta jednostka wygrała dwa razy pod rząd (w roku 2016 i 2017) lokalne zawody sportowo-pożarnicze, a na szczeblu powiatowym zajęła miejsce trzecie otrzymując w nagrodę nowoczesną motopompę gaśniczą.

Remiza OSP w Głogowianach-Starej Wsi     Główny problem strażaków z Głogowian-Starej Wsi (tu prezesem jest Sławomir Daszyński, a naczelnikiem Zdzisław Knapik) stanowi konieczny remont remizy. Miejscowa jednostka została gruntownie odmłodzona i nowi druhowie postanowili odmłodzić także swoją siedzibę, gdyż mocno niedoinwestowane budynki (zdjęcie) nie prezentują się najlepiej. Niezbędna będzie tu pomoc Gminy gdyż to przedsięwzięcie wymaga poważnych nakładów. Te jednak w budżecie roku bieżącego radni przeznaczyli na inne, bardziej pilne zadania. Niemniej przygotowania do remontu już poczyniono i co ważne, znajdują one wsparcie prezesa zarządu gminnego OSP, wójta Marka Szopy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się