GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji RG     Dwie komisje Rady Gminy: oświaty oraz bezpieczeństwa spotkały się na wspólnym posiedzeniu we wtorek. Posiedzenie, w którym uczestniczył m. in. wójt Marek Szopa, przewodniczący RG Henryk Huma i dyrektorzy szkół samorządowych - prowadził przewodniczący komisji bezpieczeństwa – Dariusz Książek. Debatowano nad projektami uchwał jakie będą głosowane na najbliższej sesji oraz nad programem tegorocznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale najbardziej dyskutowanym tematem było funkcjonowanie Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim.

Posiedzenie komisji RG     Dlaczego pacjenci narzekają na brak lekarzy w godzinach przedpołudniowych oraz na zbyt długie kolejki do ich gabinetów? Zdaniem kierowniczki ośrodka lek. Bożeny Płonczyńskiej zdarzający się czasem tłok jest zjawiskiem sztucznym. Bo mimo, że każdemu zarejestrowanemu pacjentowi podaje się godzinę przyjęcia, to bardzo często przychodzą oni dużo przed czasem, zajmują miejsce w kolejce i twierdzą, iż są przed tym kto przyszedł później, chociaż ma on termin wcześniejszy. Ten zbędny tłok wywołują także pacjenci zjawiający się w ośrodku kilka razy w tygodniu, najczęściej bez żadnej ważnej potrzeby. Po prostu po to, by sobie porozmawiać ze znajomymi i z lekarzem, zajmując mu niepotrzebnie czas, a tym samym wydłużając oczekiwanie osobom faktycznie chorym.

     Obecnie do naszej przychodni zapisanych jest 3.659 osób. I statystycznie przypada ich dwa razy mniej na dyżurującego lekarza, niż wymagają tego przepisy. Co oznacza, że dostać się na wizytę jest tu dużo łatwiej. Ponadto nie zawsze jest ona konieczna, gdyż sprawy związane z wypisaniem recept na stale przyjmowane leki, załatwić można w rejestracji. Te wyjaśnienia radni uznali za wyczerpujące temat. A niektórzy z nich pochwalili funkcjonowanie nowego działu rehabilitacji w ośrodku w Książu Wielkim, gdyż przepisane zabiegi, na które w Miechowie trzeba czekać miesiącami – tu wykonuje się od ręki.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się