GMINA KSIĄŻ WIELKI

Przebieg S7   Na 12 kwietnia (czwartek) wyznaczono termin spotkania dla mieszkańców naszej Gminy zainteresowanych sprawami budowy trasy szybkiego ruchu S7, a zwłaszcza związanymi z tym wywłaszczeniami gruntów i nieruchomości. Problemy te dotyczą przede wszystkim sołectwa Moczydło, Krzeszówka i Tochołów, ale spotkanie z przedstawicielami krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest otwarte dla wszystkich. Rozpocznie się o godz. 17. w remizie OSP w Książu Wielkim.

     Zamieszczona tu mapa (źródło: GDDKiA) przedstawia przebieg drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego do Krakowa (węzeł Igołomska na obwodnicy Krakowa), o łącznej długości 55,6 km. Podzielono ją na trzy odcinki realizacyjne:
- I odcinek realizacyjny, granica województwa świętokrzyskiego – węzeł Szczepanowice (bez węzła), długości ok. 23,3 km, podzielonego dodatkowo na dwie części inwestycyjne: część I granica województwa - węzeł Miechów i część II tzw. „Poradowska”.
- II odcinek realizacyjny, węzeł Szczepanowice (z węzłem) – węzeł Widoma (z węzłem), długości ok. 14 km.
- III odcinek węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska), długości ok. 18,3 km.

     Na najbardziej nas interesującą, bo przebiegającą przez Gminę Książ Wielki część pierwszą I odcinka realizacyjnego (granica województwa – węzeł Miechów) w czerwcu 2017 roku podpisano umowę z wykonawcą na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej) w terminie do 28 sierpnia 2018 roku.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem