GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zniszczona drogaZniszczona droga     Z jednej strony coraz więcej buduje się i naprawia w naszej Gminie dróg dojazdowych do pól, a z drugiej się je z rozmysłem niszczy. Bo jak wytłumaczyć działalność rolnika, który dosłownie zabronował asfalt, co doskonale widać na zdjęciach obok. Teraz wiadomo dlaczego ta droga, prowadząca z Rzędowic do Głogowian-Wrzosów jest tak popękana i zniszczona. Nie zrobiły tego tylko ciężkie pojazdy ale i maszyny rolnicze…

Zabrudzona droga     -Trudno zrozumieć kogoś kto aż tak nie szanuje naszego wspólnego mienia. Będziemy domagać się w takich przypadkach zwrotu kosztów naprawy nawierzchni dróg i zaangażujemy do wykrywania sprawców policję – zapowiada wójt Marek Szopa. Podczas objazdu Gminy odkryto także w wielu miejscach (na kolejnym zdjęciu droga z Głogowian-Wrzosów do Głogowian-Starej Wsi) inne rezultaty rolniczej niefrasobliwości: sterty błota naniesionego z pól na drogi kołami traktorów czy porozrzucane na asfalcie kupy cuchnącego obornika.

Zabrudzona drogaZabrudzona droga     Takie efekty pracy na roli wcale nie są konieczne. Wystarczy tylko nie zawracać na drodze traktorami ciągnącymi maszyny, strzepywać je przed wyjazdem z pola na asfalt i koniecznie podnosić do góry by nie niszczyły utwardzonej nawierzchni. Ponadto odstąpić od drogi choćby kilkanaście centymetrów bo centymetr to jednak zbyt mało. A jeśli już zabrudziło się asfalt, to nic prostszego jak posprzatać po sobie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się