GMINA KSIĄŻ WIELKI

Prace na ul. Długosza     Firma DUKT z Nowin koło Kielc, która wygrała przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 140229K w Książu Wielkim na liczącym pół km odcinku dwóch ulic: Długosza i Podzamcze, od kilku dni ostro przystąpiła do pracy. Specjalistyczna maszyna (zdjęcie) frezuje starą, asfaltową nawierzchnię, a uzyskany tzw. destrukt jest natychmiast ładowany na wielkie ciężarówki i wywożony.

Prace na ul. Długosza     Zakres inwestycji obejmuje wykonanie solidnej podbudowy drogi, a następnie położenie na niej asfaltowej jezdni o szerokości 6 m wraz ze zjazdami do posesji. Powstanie także 38 miejsc parkingowych, utwardzonych polbrukiem. Chodnik o szerokości 2 m pobiegnie ul. Długosza po jej lewej stronie, natomiast ul. Podzamcze (drugie zdjęcie) po jej prawej stronie. Obie ulice otrzymają oświetlenie ledowe.

Prace na ul. Długosza     W przetargu na to zadanie firma DUKT złożyła ofertę jako jedyna, wyceniając swoje prace na 1,092 mln zł. Termin zakończenia robót mija 6 sierpnia tego roku. Na kolejnej, trzeciej fotografii widać początkowy fragment ul. Długosza za skrzyżowaniem z ul. Warszawską (E7). Trwa tu teraz tak duży ruch maszyn i ciężarówek, że lepiej chwilowo unikać tego rejonu.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się