GMINA KSIĄŻ WIELKI

Prace na ul. Długosza     Firma DUKT z Nowin koło Kielc, która wygrała przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 140229K w Książu Wielkim na liczącym pół km odcinku dwóch ulic: Długosza i Podzamcze, od kilku dni ostro przystąpiła do pracy. Specjalistyczna maszyna (zdjęcie) frezuje starą, asfaltową nawierzchnię, a uzyskany tzw. destrukt jest natychmiast ładowany na wielkie ciężarówki i wywożony.

Prace na ul. Długosza     Zakres inwestycji obejmuje wykonanie solidnej podbudowy drogi, a następnie położenie na niej asfaltowej jezdni o szerokości 6 m wraz ze zjazdami do posesji. Powstanie także 38 miejsc parkingowych, utwardzonych polbrukiem. Chodnik o szerokości 2 m pobiegnie ul. Długosza po jej lewej stronie, natomiast ul. Podzamcze (drugie zdjęcie) po jej prawej stronie. Obie ulice otrzymają oświetlenie ledowe.

Prace na ul. Długosza     W przetargu na to zadanie firma DUKT złożyła ofertę jako jedyna, wyceniając swoje prace na 1,092 mln zł. Termin zakończenia robót mija 6 sierpnia tego roku. Na kolejnej, trzeciej fotografii widać początkowy fragment ul. Długosza za skrzyżowaniem z ul. Warszawską (E7). Trwa tu teraz tak duży ruch maszyn i ciężarówek, że lepiej chwilowo unikać tego rejonu.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem