GMINA KSIĄŻ WIELKI

Utwardzanie dróg dojazdowych do pólUtwardzanie dróg dojazdowych do pól     Dziesięć wielkich ciężarówek, na każdej po 25 ton kamienia, pojechało na polne drogi naszej Gminy utwardzając rolnikom kolejne dojazdy do upraw. Na zamieszczonych obok zdjęciach widać jak znający się na takiej pracy kierowca potrafi równo rozrzucić zsuwający się ze skrzyni ładunkowej kamień. Tak było na przykład w sołectwie Zaryszyn gdzie utwardzono drogę do pól zwaną „Na Modrzeje”.

Utwardzanie dróg dojazdowych do pól     Chwilę po zrzuceniu kamienia przez ciężarówkę już pojechały tą utwardzoną drogą pierwsze traktory. I rolnicy bardzo sobie chwalili taką „autostradę” do pól. Kamień nawieziono ponadto na drogę prowadzącą z Moczydła do Droblina (w kierunku gminy Wodzisław), z Giebułtowa w stronę Maciejowa (w kierunku gminy Słaboszów), czy między Łazami a Józefowem.

Utwardzanie dróg dojazdowych do pól     Aby warstwę nawiezionego kamienia dodatkowo rozgarnąć, ugnieść i wpasować w uskoki terenu, na utwardzone drogi wyjechała jeszcze maszyna zwana równiarką. To zdjęcie wykonano podczas jej pracy na polach w okolicy Moczydła.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się