GMINA KSIĄŻ WIELKI

Praca remontera     Aż w trzech miejscach jednocześnie trwają zaplanowane roboty drogowe w naszej Gminie. Dwa miejsca są stałe: ul. Długosza i ul. Podzamcze w Książu Wielkim oraz szosa z Trzonowa do Zaryszyna. Natomiast aby zlokalizować trzeci plac budowy trzeba namierzyć jeżdżący po drogach gminnych tzw. remonter. Ta maszyna wtryskuje pod ciśnieniem gorącą, bitumiczną masę by wypełnić dziury i szczeliny w asfaltowej nawierzchni. Na zdjęciu remonter pracuje przed stadionem w Książu Wielkim.

Praca remonteraPraca remontera    Jak już informowaliśmy, w tym roku na wiosenne remonty dróg gminnych zakupiono 50 ton masy bitumicznej. Naprawy obejmą między innymi szosę biegnącą za Szkołą Podstawową w Książu Małym i prowadzącą do Książa Małego–Kolonii, drogę z Rzędowic do Głogowian–Wrzosów i dalej do Głogowian–Starej Wsi oraz drogi: Łazy – Cisie, Tochołów – Giebułtów i Trzonówek.

Roboty na ul. DługoszaRoboty na ul. Długosza     Na ul. Długosza w Książu Wielkim trwa układanie podbudowy pod jezdnię, która ma być na tyle wytrzymała by nie uległa uszkodzeniom pod ciężarem załadowanych tirów, jakie będą tu często kursowały w przyszłości. Bo tędy poprowadzi droga od zjazdu „Książ” na nowej trasie szybkiego ruchu S7, w kierunku Kozłowa. Jezdnia ma mieć 6 m szerokości, a ułożony z jednej strony chodnik - 2 m szerokości. Powstanie przy niej  także  parking na kilkadziesiąt aut.

Droga Tochołów - ZaryszynDroga Trzonów - Zaryszyn     Duży postęp robót widać też na liczącej prawie 4 km drodze gminnej z Trzonowa do Zaryszyna. Robotnicy poszerzają tam jezdnię do 4 m szerokości oraz wykonują pobocza i rowy odwadniające. Ta inwestycja kosztująca 1,41 mln zł (w tym 63 proc. unijnej dotacji) ma być gotowa do 10 września.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem