GMINA KSIĄŻ WIELKI

Uroczystość 3 MajaUroczystość 3 Maja     Oba minione, świąteczne dni upłynęły pod znakiem patriotycznych uroczystości połączonych z dobrą zabawą i biesiadowaniem. Zacznijmy od Dnia Konstytucji tradycyjnie obchodzonego w naszej Gminie łącznie z Dniem Strażaka w Książu Małym. To właśnie tam na pikniku przy remizie niezastąpiony zespół „Książowiacy” wyśpiewywał druhom na melodię szlagieru „Hej sokoły” – własny przebój „Hej strażacy”.

Uroczystość 3 MajaUroczystość 3 Maja     Po mszy św. w miejscowym kościele, gminny komendant OSP Kazimierz Kamiński poprowadził poczty sztandarowe i drużyny strażackie pod figurę św. Floriana, gdzie wójt Marek Szopa w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim za przybycie na tę uroczystość. Natomiast delegacja druhów oraz radnych z przewodniczącym Henrykiem Humą złożyła pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Uroczystość 3 MajaUroczystość 3 Maja     Biesiadowanie przy rozstawionych przed remizą stołach rozpoczął poczęstunek ze strażackiego grilla. Były pieczone kiełbaski i kaszanka, które serwowali druhowie z Książa Małego pod przewodnictwem Sławomira Byczka. A panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich częstowały zniewalająco dobrym bigosem.

Uroczystość 3 Maja     Dodatkowo konsumpcję tych pyszności umilał zespół „Książowiacy” koncertując na tyle zajmująco, że wszyscy przy stołach co chwilę odkładali widelce, by klaskać po każdym kolejnym, wyśpiewanym kawałku. Oprócz melodii okolicznościowych, patriotycznych, nie zabrakło również własnych kompozycji i tekstów, ze wspomnianym już przebojem „Hej strażacy” na czele.

 

Koncert w Książu WielkimKoncert w Książu Wielkim     Wcześniej, w środę, na stadionie w Książu Wielkim obchodzono Dzień Flagi. Po występach artystycznych uczniów naszych szkół rozpoczął się maraton koncertowy kilku zespołów disco polo. Mimo, że za wejście trzeba było zapłacić 20 zł, chętnych nie brakowało. Dość powiedzieć, że auta (także z numerami rejestracyjnymi sąsiednich powiatów) zajęły wszystkie parkingi w okolicy oraz każdy skrawek pobocza.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się