GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga w Zaryszynie     Radni z komisji budżetowej udali się w minioną środę (9 maja) na rekonesans po ważniejszych inwestycjach, jakie obecnie są realizowane w naszej Gminie. Na zdjęciu obok widać jak wędrują wzdłuż gruntownie modernizowanej drogi łączącej Zaryszyn z Trzonowem. Tu na długości prawie 4 km nie tylko wymieni się asfaltową nawierzchnię, lecz najpierw wzmocni się betonem poszerzone pobocza, a następnie wykona podbudowę z grubej warstwy kamieni oraz oczywiście odwodnienie. Zgodnie z harmonogramem robót wszystko ma być gotowe do 10 września.

Droga w Zaryszynie     Z powodu szeroko zakrojonych prac ta inwestycja kosztuje niemało, bo 1,41 mln zł (w tym 63 proc. unijnej dotacji). Jak podkreślali radni (na zdjęciu kolejno: wójt Marek Szopa, przewodniczący kom. budżetowej Jarosław Sudański oraz jej członkowie - Paweł Oczkowicz i Grzegorz Ptak), lepiej wykonać drogę porządnie niż byle jak, bo chociaż wymaga to wydania więcej pieniędzy z budżetu to potem procentuje przez długie lata.

Szkoła w Antolce     Podobnie skomentowano trwający remont generalny połączony z termomodernizacją gmachu Szkoły Podstawowej w Antolce. Ale gdy radni zobaczyli kolory w jakich wymalowano gotowe już klasy, załamali ręce. Ich reakcję na ciemne lamperie w stylu więziennym najlepiej pokazuje mina przewodniczącego rady gminy Henryka Humy (zdjęcie po lewej).

Szkoła w Antolce     Obok klasy z lamperiami ciemnozielonymi zobaczono kolejną, ponurą klasę z lamperiami ciemnopopielatymi. Radny Paweł Oczkowicz, który jest malarzem z zamiłowania i zna się na kolorach jak mało kto, nie ukrywał zdziwienia doborem farb (zdjęcie po prawej). Bo jeśli naszą przyszłością są dzieci, w tym uczniowie SP w Antolce, to dlaczego mają widzieć świat w tak ciemnych kolorach? Zgodnie postanowiono, że lamperie należy przemalować na jaśniejsze.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem