Biesiada w Trzonowie     Już o godzinie 16. w sobotę rozpoczęła się wielka biesiada mieszkańców Trzonowa w niedawno odnowionej, miejscowej remizie. Bawiono się do późna wraz z zaproszonymi gośćmi przy zastawionych przeróżnym jedzeniem stołach oraz przy muzyce na żywo. Po pierwszym, obiadowym daniu (na zdjęciu właśnie rozpoczyna się jego konsumpcja) zaśpiewano chórem „Sto lat” dla Krzysztofa Goli – właściciela firmy „Maja”, która przeprowadziła prace budowlane zmieniające remizę wewnątrz i zewnątrz nie do poznania.

Biesiada w Trzonowie     Honorowymi gośćmi byli także wójt Marek Szopa i przewodniczący rady Henryk Huma. To oni wygospodarowali z budżetu Gminy fundusze na tę inwestycję, kosztującą w pierwszym etapie ok. 200 tys. zł. Etapem drugim będzie zakup wyposażenia. Jak widać na fotografii, serwowana na początek sztuka mięsa z surówką z czerwonej kapusty smakowała zwłaszcza Przewodniczącemu. Natomiast Wójt upodobał sobie kompot, nalewając go do swojej szklanki i szklanek sąsiadów ze szklanego dzbana.

Biesiada w Trzonowie     Wśród radnych, którzy przybyli na tę uroczystość, a byli to: Paweł Oczkowicz, Małgorzata Rosół, Wiesław Sęk i Jarosław Sudański – wyróżniała się zwłaszcza Bożena Dziura jako współorganizatorka biesiady, szefująca paniom w kuchni oraz przy stołach. Tu bawiła gości rozmową także Maria Zofia Madejska - sołtys Trzonowa.

Biesiada w Trzonowie     Najbardziej widoczną postacią był niewątpliwie Jacek Zegan (na zdjęciu z lewej strony), prezes OSP w Trzonowie i dobry duch tej biesiady. To on w remont remizy włożył najwięcej czasu i trudu. Z tego też powodu cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców. Ponadto posiada nieodkryte talenty kulinarne, bo serwowana przez niego karkówka z grilla – oczywiście upieczona przy pomocy innych druhów strażaków – okazała się rewelacyjnie dobra.

Biesiada w Trzonowie     Podczas gdy w świetlicy biesiadowano tocząc poważne rozmowy, na zewnątrz przy rozstawionych stołach dominowały tematy luźne. Natomiast w sali remizy przygrywał do tańca zespół Grzegorza Leksa z Zaryszyna. I im było później, tym osób tańczyło więcej. To zdjęcie wykonano gdy impreza dopiero się zaczęła.

Red.