GMINA KSIĄŻ WIELKI

Urszula Zachariasz     Panie z Zespołu „Książowiacy” wyśpiewały kolejne nagrody. Tym razem na 36. edycji KRAKOWSKIEGO WIANKA - Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, jaki odbył się (25-27 maja) w Szczurowej. Drugie miejsce zdobyła tam nie tylko Urszula Zachariasz (na zdjęciu) występująca w kategorii solistka, ale również drugie miejsce jury przyznało naszej sześcioosobowej grupie śpiewaczej.

Książowiacy    

     W grupie śpiewaczej, przyodzianej w stroje ludowe zgodnie z regulaminem „Krakowskiego Wianka” od stóp do głów (stąd na głowach chustki) zaśpiewały z sukcesem (na zdjęciu od lewej): Justyna Rosół, Zdzisława Nakonieczna, Urszula Zachariasz, Zofia Osypenko, Beata Pluta i Anna Kowal. Konkurencja była niemała gdyż do przeglądu w Szczurowej stanęło 15. solistów oraz aż 34 grupy śpiewacze.

 Książowiacy     Warto wiedzieć, że „Książowiacy” występują nie tylko podczas świąt, uroczystości czy imprez (w najbliższym czasie, 2 czerwca, zaśpiewają na Stadionie SKS "Jastrzębiec" w Książu Wielkim), ale uczestniczą również w koncertach charytatywnych. 27 maja słuchano ich na XV finale Pól Nadziei w miechowskim Parku Miejskim. A 3 czerwca jadą na podobną imprezę do Charsznicy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się