GMINA KSIĄŻ WIELKI

Uczniowie ZS-P na zielonej szkole     Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim w ostatnich dniach mieli okazję zapoznać się z pięknem Beskidu Niskiego, a umożliwił im to pięciodniowy pobyt w Wysowej-Zdroju. Wyjazd odbył się 4-8 czerwca i podczas całego pobytu małym wędrowcom towarzyszyła piękna pogoda.

    

Uczniowie ZS-P na zielonej szkole     Na czerwcową, zieloną szkołę pojechali uczniowie klasy IV b (22. uczniów) i pięcioosobowa grupa z klasy IV a. Opiekę zapewniała wychowawczyni IV b – Agnieszka Pluta oraz dwoje rodziców: Magdalena Banasiewicz i Rafał Pawlik. Na miejscu przez cały czas towarzyszył im edukator, który przekazywał wiedzę na temat form ochrony przyrody.

 

Uczniowie ZS-P na zielonej szkole     Uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach prowadzonych metodami aktywizującymi, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia. Były też zajęcia ruchowe, plastyczne i parateatralne.

 

Uczniowie ZS-P na zielonej szkole     Gry i zabawy odbywały się głównie na powietrzu – w ogrodzie przy pensjonacie lub w pięknym parku zdrojowym, gdzie można było za darmo skosztować tamtejszych leczniczych wód mineralnych.

 

Uczniowie ZS-P na zielonej szkole   Dzieci miały okazję odbyć piesze wycieczki na Górę Jawor, świętą górę Łemków z prawosławną cerkwią i cudownym źródłem, a także wejść na Kozie Żebro. Wzięły również udział w lekcji jazdy konnej.

 

Uczniowie ZS-P na zielonej szkole     Jeden dzień wypełniła wycieczka autokarem po okolicy. Uczniowie zwiedzili m. in. Zagrodę Maziarską w Łosiu oraz Skansen Pszczelarski w Stróżach. Zorganizowano także dyskotekę i ognisko.

AP

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się