GMINA KSIĄŻ WIELKI

Podpisanie umowy z Marszałkiem     W środę do Książa Wielkiego przybył wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak, by podpisać umowę o dofinansowaniu z funduszy unijnych inwestycji prowadzonych w ramach rewitalizacji naszej Gminy o wartości 9 mln zł. W tym łączne dofinansowanie wyniesie 6,2 mln zł. Jak podkreślił wójt Marek Szopa, jeszcze nigdy nie uzyskano tak wysokiej dotacji, i jeszcze nigdy w ramach jednego zadania nie wykona się tak wiele dla polepszenia warunków życia mieszkańców. Na zdjęciu wykonanym chwilę po podpisaniu umowy: skarbnik Teresa Kmera, radny Sejmiku Małopolskiego Adam Domagała, wicemarszałek Wojciech Kozak i wójt Marek Szopa.

Podpisanie umowy z Marszałkiem     - Jestem dumny, że mogłem podpisać tę umowę w Książu Wielkim. Zdobycie tak dużej kwoty dofinansowania na waszą rewitalizację nie było rzeczą łatwą, albowiem wartość złożonych w konkursie wniosków pięciokrotnie przekraczała kwotę przeznaczoną na ich realizację. Tym większa więc jest to zasługa pana Wójta, Rady Gminy oraz zespołu pracowników, który przygotował ten wysoko oceniony wniosek – oświadczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

Podpisanie umowy z Marszałkiem     Na uroczystość, która odbyła się w sali restauracji „Zameczek”, przybyli nasi radni z przewodniczącym RG Henrykiem Humą i wiceprzewodniczącymi: Jadwigą Spichą i Wiesławem Sękiem. Byli także sołtysi oraz pracownicy UG biorący udział w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.

     Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wydało z tej okazji komunikat, którego fragmenty dotyczące naszej Gminy zamieszczamy poniżej. Brakuje w nim informacji, że Dzienny Dom Seniora i Warsztaty Terapii Zajęciowej znajdą siedzibę w przebudowanej starej oraz nowej szkole w Rzędowicach.

Red.

Podpisanie umowy z MarszałkiemPodpisanie umowy z Marszałkiem

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się