GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wniosek rolnika     Urząd Gminy przyjmuje od rolników wnioski o oszacowanie strat spowodowanych tegoroczną suszą, by przekazać je dalej – do Wojewody Małopolskiego. Bo to on powołuje komisję dokonującą szacunku powstałych szkód i tym samym określającą wysokość ewentualnej rekompensaty. Trzeba jednak wiedzieć, iż zgodnie z ustaleniem państwowego Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa, straty rolnicze z powodu suszy mogły powstać na terenie naszej Gminy jedynie w tzw. II, III i IV okresie raportowania, to znaczy w czasie od 1 kwietnia do 20 czerwca. I co ważne, obejmują wyłącznie uprawy: zbóż ozimych, jarych, krzewów owocowych, truskawek oraz roślin strączkowych.

     Oznacza to, że wnioski o oszacowanie strat nie mogą obejmować np.: rzepaku, kukurydzy, ziemniaków, buraków cukrowych czy warzyw gruntowych. Druki wniosków można pobierać (elektronicznie, kliknij TUTAJ), a także składać w pok. nr 1 UG. Trzeba w nich wypełnić dwie dwustronnie zadrukowane kartki oraz zapoznać się z dołączoną Klauzulą Informacyjną w sprawie „ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się