GMINA KSIĄŻ WIELKI

Czyste powietrze     Jak się okazało podczas prezentacji programu „Czyste powietrze” w Książu Wielkim w miniony poniedziałek, ta forma „dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych” tylko zapowiadała się atrakcyjnie. Maksymalną wysokość udzielanej, bezzwrotnej dotacji określono na 53 tys. zł. Do kosztów kwalifikowanych zaliczono zarówno dokumentację (np. audyt energetyczny czy ekspertyzę ornitologiczną) jak i prace związane z dociepleniem budynku oraz wymianą kotłów c.o. Przysłowiowy diabeł tkwi jednak w szczegółach, które podano na koniec prelekcji. Otóż 90 proc. dofinansowania mogą otrzymać wyłącznie rodziny osiągające miesięcznie do 600 zł dochodu na osobę. Natomiast rodziny gdzie ta kwota przekracza 1.600 zł (czyli większość zainteresowanych) mogą liczyć na dofinansowanie nie wyższe niż 30 proc. poniesionych kosztów.

     Wszystko o programie „Czyste powietrze” przeczytamy w ośmiostronicowej broszurze, jaką prezentujemy w całości poniżej. Tabelka z procentami uzależniającymi wysokość dotacji od uzyskiwanego w rodzinie dochodu jest na stronie 7.

Red.

Czyste powietrzeCzyste powietrzeCzyste powietrzeCzyste powietrze

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyste powietrzeCzyste powietrzeCzyste powietrzeCzyste powietrze

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się