GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkania przedwyborcze     Co wynika z pierwszych trzech zebrań przedwyborczych w naszej Gminie? Przede wszystkim to, że mieszkańcom najbardziej odpowiadają kandydaci na radnych, którzy zamiast krytykować, deklarują zgodne współdziałanie. Bo wiadomo, że jeden radny nic dla swoich wyborców nie zdziała bez wsparcia większości w Radzie Gminy. A żeby takie wsparcie uzyskać, trzeba jeszcze wiedzieć jak to należy robić. Zatem przynależność partyjna ma tu dużo mniejsze znaczenie, niż cechy charakteru oraz sprawdzona skuteczność kandydata w działaniu. (Na zdjęciu kolejno: Jacek Kobyłka, Rafał Pawlik, Adam Domagała, Marek Szopa.)

     Z miejscowych kandydatów do Sejmiku Małopolski na zebraniu w Antolce i w Moczydle pojawił się Adam Domagała, kandydujący z listy PSL. Skromnie nie wyliczał jak wiele pomógł naszej Gminie w zdobywaniu unijnych funduszy na remonty remiz, wyposażenie jednostek OSP czy budowę świetlic. Zapowiedział jedynie, że jeśli ponownie wybiorą go mieszkańcy, będzie robił dla nich to samo, czyli równie wiele.

Spotkania przedwyborczeSpotkania przedwyborcze     Z kandydatów do Rady Powiatu Miechowskiego wyborcom z Antolki, Książa Małego-Kolonii oraz Moczydła zaprezentowali się: Jacek Kobyłka (lista PSL) i Rafał Pawlik (lista PiS). Obaj byli równie przekonywujący gdyż sprawy polityczne odsunęli w swoich wypowiedziach na bok, a zajęli się tym co dla mieszkańców najważniejsze, czyli polepszeniem warunków codziennego życia. Jacek Kobyłka wyliczał wyremontowane drogi powiatowe i te, które powstaną. Rafał Pawlik mówił o długofalowym rozwoju Powiatu i Gminy oraz potrzebie stworzenia tu strefy ekonomicznej.

Spotkania przedwyborcze     Wójt Marek Szopa poinformował o priorytetowych zamierzeniach inwestycyjnych Gminy na najbliższe lata, w tym rewitalizacji centrum Książa Wielkiego oraz budowie jego obwodnicy prowadzącej do węzła na trasie szybkiego ruchu S7. Podkreślił, że będzie to możliwe tylko przy ścisłym współdziałaniu naszego samorządu z samorządem powiatowym i wojewódzkim. Dlatego tak ważne jest by wybierać tam kandydatów, którzy to współdziałanie nie tylko deklarują ale i potwierdzają swoją dotychczasową pracą.

     Jak zgodnie stwierdzili wszyscy kandydaci, każda osoba uprawniona do głosowania powinna pójść na wybory. Także wtedy gdy w jej okręgu już wiadomo kto został radnym w Gminie, bo kandydował jako jedyny. Ale na głosy mieszkańców czeka jeszcze Wójt, a ponadto kandydaci do Rady Powiatu i Sejmiku Małopolskiego, gdzie nie powinno zabraknąć naszych przedstawicieli. Poniżej zamieszczamy fotografie ze spotkań, kolejno: w Antolce, Książu Małym-Kolonii oraz Moczydle.

Red.

Spotkania przedwyborczeSpotkania przedwyborczeSpotkania przedwyborcze

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się