GMINA KSIĄŻ WIELKI

"Bezpieczny tydzień" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym     „Bezpieczny tydzień”, jaki w marcu zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim wprawdzie już dawno minął, ale pozostał nie tylko we wspomnieniach uczniów. Jego główne przesłanie: „Takie jest życie, lecz pamiętajmy, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy” – utrwaliło się w całej szkolnej społeczności. Trafiło bowiem do każdego dzięki wielu płaszczyznom i formom, które tę ważną treść uczyniły na tyle zrozumiałą, że przyjętą przez dzieci i młodzież jako własną.

     Wśród wielu wydarzeń, które skłaniały przedszkolaków i uczniów do własnych przemyśleń oraz refleksji na temat bezpieczeństwa, były konkursy (plastyczne i literackie), wizyty, prelekcje, występy. Przykładowo, młodzież z klasy VIII pod opieką Lucyny Błaszkiewicz odwiedziła Dom Dziecka, Dom Kombatanta i Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny. Przekonano się tam, że największym skarbem człowieka jest zdrowie, poczucie bezpieczeństwa, ciepły rodzinny kąt, serdeczna ręka drugiej osoby. I o tym opowiedziano potem młodszym kolegom, co stanowiło najwymowniejszą naukę wrażliwości na potrzeby innych oraz na bycie tolerancyjnym.

"Bezpieczny tydzień" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym     Dzieci z Przedszkola oraz uczniowie z klas od I do IV, spotkali się z właścicielką salonu dla psów i podczas pogadanki zdobyły niezbędną wiedzę na temat bezpiecznego kontaktu z psami, rozumienia ich zachowania oraz dbania o nie. Wspaniałą atrakcją był pokaz z udziałem dwóch tresowanych czworonogów.

"Bezpieczny tydzień" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym     Natomiast uczniowie klas od VI do VIII wysłuchali pogadanki lekarza Andrzeja Gumuli (kierownika naszego Ośrodka Zdrowia), który obrazowo przedstawił negatywny wpływ wszelkich używek oraz wielu leków na organizm młodego człowieka. Ponadto udzielił cennych wskazówek, jak przeżyć życie w zdrowiu, realizując przy tym swoje pasje, marzenia i osiągając zamierzone cele.

"Bezpieczny tydzień" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym     Program tego pamiętnego Tygodnia objął jeszcze między innymi prelekcję przedstawicieli KRUS-u o „Bezpieczeństwie na wsi” gdzie mówiono jak ważny jest ład i porządek w gospodarstwie, w jaki sposób można bezpiecznie pomagać rodzicom, czy jakich miejsc i maszyn rolniczych unikać? Słowny przekaz wzbogaciły filmy obrazujące omawiane sytuacje. Szkołę odwiedzili także inni goście z Miechowa - funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy przeprowadzili ćwiczenia z udzielania Pierwszej Pomocy oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa pożarowego.

(ZS-P)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.