GMINA KSIĄŻ WIELKI

Pomoc żywnościowa     W uznaniu aktywnego i rzetelnego działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wielkim w zakresie wspierania osób potrzebujących – Caritas zaproponował przeprowadzenie kolejnej akcji dostawy paczek żywnościowych. Przypomnijmy, iż ta akcja, z której skorzystało już ponad 900 naszych mieszkańców, jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, nazwanym w Polsce „Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa”. Jednak tym razem będzie on skierowany nie tylko do osób starszych, lecz do wszystkich, które spełniają ustalone kryteria dochodowe. Czyli mieszkając samotnie ich miesięczny dochód nie przekracza 1.402 zł, a mieszkając w rodzinie – 1.056 zł miesięcznie na jedną osobę.

PACZKI ŻYWNOŚCIOWE     Aby otrzymać przed Bożym Narodzeniem paczkę żywnościową o wadze 50 kg (konserwy, przetwory, makarony, cukier) należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oświadczenie o dochodach. To oświadczenie musi podpisać osoba mająca dostać paczkę, jednak w jej imieniu może taki druk pobrać oraz załatwić wszystkie formalności ktoś z bliskiej rodziny. Po druki oświadczeń i skierowania upoważniające do odbioru żywności należy zgłaszać się do GOPS-u (pokój nr 4) już od najbliższego poniedziałku, 19 sierpnia.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.