GMINA KSIĄŻ WIELKI

                Wprawdzie w Gminie Książ Wielki w wyborach do Rady Powiatu Miechowskiego nieznacznie wygrał PiS przed PSL, ale w innych gminach było przeciwnie i dlatego to ludowcy, którzy zdobyli większość - 9 z 17. mandatów, będą dalej rządzić w starostwie. Tym bardziej, iż weszli w koalicję z dwoma radnymi KWW „Ziemia Miechowska” (burmistrza Dariusza Marczewskiego), mają więc łącznie 11 głosów. Kto zatem zostanie wybrany na najbliższej sesji na starostę? Kto na jego zastępcę? I jakie funkcje pełnić będą w powiecie radni z naszej Gminy?

               Po wczorajszym posiedzeniu Zarządu Powiatowego PSL w Miechowie, już znamy odpowiedzi na te pytania. Otóż starostą będzie ponownie Marian Gamrat. Natomiast na jego zastępcę zostanie powołany Jerzy Pułka. Obecnie kieruje on Samorządowym Zespołem Edukacji w Miechowie i pełni obowiązki prezesa ZP PSL po zmarłym przedwcześnie Bogusławie Misiu.

                Z listy PSL (nasz okręg obejmował trzy gminy: Kozłów, Książ Wielki i Słaboszów), startował Jacek Kobyłka (dyrektor Gimnazjum), który jako powiatowy radny będzie przewodniczył komisji budżetowej. Także wybrana z tej listy Anna Werys była i będzie członkiem zarządu powiatu, natomiast Teresa Tomczuk ma przewodniczyć komisji rewizyjnej.

                Do Rady Powiatu wszedł również, z listy PiS, Jan Biesaga. I skoro w starostwie rządzić będą ludowcy, przypadnie mu – właściwa dla sympatyka Jarosława Kaczyńskiego - rola opozycjonisty.

Red.

               

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.