GMINA KSIĄŻ WIELKI

                Osoby dowożone do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzędowicach, będą teraz podróżowały nie volkswagenem transporterem, lecz volkswagenem caravellą, busem fabrycznie przystosowanym do przewozu niepełnosprawnych. Dziewięcioosobowy pojazd kupiła Gmina za 130 tys. zł (w tym 70 tys. zł wyłożył fundusz PFRON). Tym samym „flotylla” gminnych busów wzrosła do sztuk ośmiu.

               Zwolniony przez WTZ volkswagen transporter, będzie teraz woził dzieci do ośrodka wychowawczego w Miechowie. Ponadto Gmina dysponuje jednym autobusem (ma 43 miejsca), który służy mieszkańcom, dwoma mercedesami (po 19 miejsc) i trzema volkswagenami (po 9 miejsc) wożącymi dzieci do szkół. Czyli w sumie (łącznie z caravellą) osiem pojazdów do przewozu osób. Na fotografii poniżej, przy najnowszym busie stoi wójt Marek Szopa i kierowca caravelli – Stefan Leks.

IMG 0368 

                Oprócz tych osobowych pojazdów Gmina posiada jeszcze dwa traktory (fendt i ursus), spychacz oraz walec. Są ponadto dwie przyczepy, dwie beczki asemizacyjne, kosiarka do poboczy dróg i kosiarka samobieżna (do utrzymania murawy stadionu).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.