GMINA KSIĄŻ WIELKI

                Zakończył się w naszej Gminie cykl zebrań wiejskich, na których wybierano sołtysów. Mamy już ich komplet – 22. Jako ostatnich wybrano w Głogowianach – Starej Wsi ponownie Józefa Kokuta, a w Tochołowie ponownie Marka Gajosa. Chociaż nie jednogłośnie, bo obaj mieli kontrkandydatów.
                 Kontrkandydatem Marka Gajosa na funkcję sołtysa w Tochołowie była… jego żona Marzena Gajos. I to kontrkandydatem wcale groźnym, gdyż wysunęły i poparły ją zgodnie panie z miejscowego KGW. Już zanosiło się na zmianę szefa wsi, bo Marek Gajos oświadczył, iż ustępuje żonie, ale wtedy do akcji wkroczyli panowie zwołując się z całej wsi. I liczebnie zwyciężyli nad paniami, nie dbając o to, że to była sobota tuż przed Dniem Kobiet. Ostatecznie Marzenę Gajos poparło 14 osób, a Marka Gajosa – 22.
                W Głogowianach – Starej Wsi w wyborach uczestniczyło 18. mieszkańców. Józef Kokut, dotychczasowy i najstarszy sołtys w Gminie, dostał 14 głosów. Za jego kontrkandydatem, Danielem Zygułą były cztery osoby.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.