GMINA KSIĄŻ WIELKI

DSC 0130                Panie z Krzeszówki nie tylko urządziły sobie w miejscowej remizie huczne święto z okazji „Dnia Kobiet”, ale także postanowiły przystąpić do czynu. Mianowicie, zorganizować się w Kole Gospodyń Wiejskich, które gdy powstanie, będzie 13. z rzędu w naszej Gminie. Trzynaste, to wcale nie znaczy, że pechowe. Już nawet jednogłośnie wybrano kandydatkę na jego przewodniczącą – Małgorzatę Kućmierz.

                Żaden z kilku zaproszonych na przyjęcie panów, łącznie z sołtysem Krzeszówki Markiem Majewskim, radnym Jarosławem Sudańskim i przedstawicielem Urzędu Gminy Sławomirem Sendkiem – nie przyznaje się do zainspirowania pań, aby się zrzeszyły w stowarzyszeniu KGW. Choćby dlatego, by zrównoważyć siłą damską, siłę męską druhów zrzeszonych w OSP.
DSC 0133                To współdziałanie obu organizacji zapowiada się wyjątkowo korzystnie, co było odczuwalne i podczas ostatniej uroczystości, i po zapowiedzi, że z oficjalną inicjatywą założenia KGW w Krzeszówce, panie wystąpią podczas zebrania sprawozdawczego miejscowej OSP, zwołanego na 28. marca.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.