GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

SP Antolka     W gmachu Szkoły Podstawowej w Antolce oraz przy jej otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Już nie tylko ocieplono mury zewnętrzne i wymalowano elewacje, ale też wymieniono cały system centralnego ogrzewania. Na zdjęciu widać budynek od strony stadionu, na którym teraz również prowadzi się roboty. A szkolne podwórko jest wykładane kostką betonową.

Czytaj więcej...

Klub Seniora     Do wszechstronnej aktywności w wieku emerytalnym zachęcał kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim lekarz Andrzej Gumula, zaproszony na spotkanie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. – Odstawmy wszelkie tabletki uspokajające, które wywołując pozorny błogostan prowadzą tylko do niebezpiecznego nałogu. Spokój musi być w nas. A uzyskujemy go poprzez dbanie o swoje zdrowie, budowanie dla siebie szacunku w rodzinie i otoczeniu oraz twórcze działania. Unikajmy tego, czego się boimy najbardziej: bólu, cierpienia i samotności…

Czytaj więcej...

EcoDesign     Do programu PONE (Programu Ograniczenia Niskiej Emisji) oferującego mieszkańcom dopłatę do wymiany kotłów węglowych centralnego ogrzewania, zgłosiło się w naszej Gminie prawie sto osób. Tymczasem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznał nam dofinansowanie w niższej niż spodziewana wysokości 250 tys. zł. Co przy dodaniu funduszów Gminy (130 tys. zł) umożliwi refundację kosztów w zakładanej wysokości (do 70 proc.) tylko połowie zainteresowanych. Dlatego jeszcze w lipcu zjawi się u nich komisja by przeprowadzić weryfikację dokumentów i wybrać tych, którzy zakładane przez program warunki spełniają w najwyższym stopniu.

Czytaj więcej...

Akt pojednania     Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim oraz Klub Seniora „Młodzi Duchem” będą miały swoje siedziby pod jednym dachem – w budynku dawnego przedszkola przy ul. Śniadeckiego. Połączy ich wspólny korytarz, wspólna kuchnia i ubikacja. Rozdzieli natomiast murowana ściana pomiędzy zajmowanymi pokojami. W podpisanej umowie z Gminą ustali się dodatkowo zasady odpowiedzialności za urządzony na podwórku, obecnie nieczynny plac zabaw. Takie uzgodnienia zapadły na spotkaniu zainteresowanych stron z wójtem Markiem Szopą (na zdjęciu rozmawia z Barbarą Zygułą, przewodniczącą Stowarzyszenia KGW w sali byłego przedszkola, mieszczącej wystawę starych obrazów o tematyce religijnej).

Czytaj więcej...

Spotkanie w Wierzchosławicach     Wójtowie i burmistrzowie 35. gmin biorących udział w projekcie „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej Małopolski” (obejmującym instalację ogniw fotowoltaicznych oraz solarów), postanowili go realizować mimo niejasnego dotąd stanowiska ministerstwa finansów odnośnie opodatkowania VAT-em przyznanej na ten cel unijnej dotacji (60 mln zł). Nasz samorząd jest zdania, iż należy utrzymać zapowiedziany poziom wkładu własnego mieszkańców, określony na ok. 2 tys. zł za każdy 1 KW mocy zainstalowanego urządzenia. Na zdjęciu szefowie wszystkich siedmiu gmin powiatu miechowskiego na sali obrad w Wierzchosławicach (od lewej: Jan Zbigniew Basa - wójt Kozłowa, Dariusz Marczewski – burmistrz Miechowa, Lesław Blacha – wójt Gołczy, Jan Żebrak – wójt Charsznicy, Marek Szopa – wójt Książa Wielkiego, Adam Samborski - wójt Racławic, Marta Vozsnak – wójt Słaboszowa.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się