GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Czytaj więcej...     Dla trzynastu Kół Gospodyń Wiejskich działających w naszej Gminie każde Dożynki są świętem wyjątkowym. Bo wtedy najbardziej jedni uczą się od drugich, a ci którzy czasem się boczą, rozmawiają ze sobą jak przyjaciele. Tak było również w tym roku, 15 sierpnia, gdy gospodarzami największej miejscowej imprezy, jednoczącej wszystkich mieszkańców, były panie z KGW w Giebułtowie (zdjęcie). Dalej prezentujemy migawki z dwunastu stoisk pozostałych Kół. Fotografie wykonano tuż po godzinie 13. kiedy wszystko dopiero się rozkręcało.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...     Słoneczna pogoda, radosny nastrój i suto zastawione stoły wraz z oceanem domowych nalewek. Takiej zabawy, jak na tegorocznych Dożynkach Gminnych dawno nie było. Dominowała serdeczność, gościnność oraz zadowolenie. Goszczono się i tańczono do późna. Nie tylko panie z Kół Gospodyń Wiejskich spisały się na medal, ale także druhowie z OSP, którzy kierowali ruchem pojazdów, i pracownicy ochrony. Jak się okazało byli potrzebni gdyż komuś po piwie zachciało się wjechać autem na bieżnię stadionu. Interweniowali także strażacy bo ogień wybuchł w zaparkowanej przy stawie bagażówce. Konieczny był również lekarz do pacjenta ze złamaną podczas upadku nogą.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Wójt Marek Szopa wraz z przewodniczącymi dwóch komisji Rady Gminy w Książu Wielkim: rewizyjnej – Pawłem Oczkowiczem i budżetowej – Jarosławem Sudańskim, sprawdzali wykonanie dwóch ważnych inwestycji już zrealizowanych w tym roku. Mianowicie, utwardzonej i wyasfaltowanej drogi z Krzeszówki do Zaryszyna (na zdjęciu) oraz wyremontowanego mostu na Nidzicy w Giebułtowie. Ponadto oglądano drogę polną z Małoszowa do przysiółka Letnoga w Tochołowie, która będzie częściowo utwardzona jeszcze przed zimą.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Od grudnia 2016 roku dłużnicy, którzy są zagrożeni wpisaniem na listę Krajowego Rejestru Dłużników, otrzymują od Gminy upomnienie opatrzone odpowiednią pieczęcią ostrzegawczą (wzór obok). Z reguły takie upomnienia wysyła się, gdy zadłużenie przekroczy 200 zł, a czas zwłoki 60 dni. Kto zaległości mimo tego nie ureguluje – trafia na listę KRD, co oznacza liczne i często dolegliwe trudności. Przykładowo w bankach odmawiają udzielenia kredytu, w sklepach sprzedaży na raty, a operatorzy telefonii komórkowej czy Internetu podpisania umowy. Jak się okazuje, to działa znacznie lepiej niż dotychczasowe apele o terminowe wpłaty czy odwoływanie się do poczucia przyzwoitości...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     W obowiązujących do niedawna zasadach bezproblemowego usuwania drzew i krzewów przez właścicieli działek, wprowadzono od 17 czerwca odgórnie zasadnicze zmiany. Obecnie osoba fizyczna, która planuje wyciąć drzewo lub krzewy na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, musi zgłosić ten zamiar do Wójta Gminy Książ Wielki jeśli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza 80 cm (w przypadku topoli, wierzby, klonu), 65 cm (w przypadku kasztanowca, robinii akacjowej, platanu), 50 cm dla pozostałych gatunków drzew.

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem