GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Świetlica w Giebułtowie     DGdy dzięki staraniom Koła Gospodyń Wiejskich w Giebułtowie pojawiła się  możliwość uzyskania dotacji ze Stowarzyszenia "Jaksa" na podjęcie modernizacji wiejskiej świetlicy, wójt Marek Szopa po konsultacji z radnymi wspomógł tę inicjatywę. Albowiem obiekt mieszczący się na piętrze miejscowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, chociaż z zewnątrz i wewnątrz prezentuje się całkiem przyzwoicie, od poczatku nie posiada w ogóle ogrzewania. Stąd jego wykorzystanie w sezonie zimowym jest jak dotąd minimalne. Bo nawet jeśli nadmucha się ciepłego powietrza do jednej sali, to i tak w pozostałych pomieszczeniach panuje lodowata atmosfera.

Czytaj więcej...

Kapliczka w BoczkowicachKapliczka w BoczkowicachKapliczka w Boczkowicach     Najstarsza i chyba najpiękniejsza kapliczka w naszej Gminie, stojąca w centrum Boczkowic przy głównej drodze pod drewnianą chałupą nr 56, doczekała się renowacji. Ten cenny, barokowy zabytek ufundowano w roku 1605, zatem liczy już ponad cztery stulecia. Ma kształt kamiennej kolumny w typie „Bożej Męki” i pokrywają go liczne płaskorzeźby. Prace sfinansowane ze środków Powiatu Miechowskiego (13 tys. zł) i Województwa Małopolskiego (19,5 tys. zł), prowadzi ekipa konserwatorów.

Czytaj więcej...

Zdalna SzkołaZdalna Szkoła     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim otrzymał 30 wysokiej klasy laptopów, a Szkoła Podstawowa w Antolce – 20. Tak właśnie rozdzielono 50 komputerów zakupionych ostatnio przez Gminę. Jak już informowaliśmy, pieniądze na ten cel (115 tys. zł) uzyskano z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Jeszcze dokładniej, był to wynik realizacji dwóch projektów grantowych: „Zdalna Szkoła” (na kwotę 60 tys. zł) oraz „Zdalna Szkoła +” (na kwotę 55 tys. zł).

Czytaj więcej...

 Droga w BoczkowicachDroga w Boczkowicach     Po niedawnym oddaniu do użytku gruntownie wyremontowanej drogi powiatowej prowadzącej w naszej Gminie przez Rzędowice i Mianocice do Książa Wielkiego, obecnie dobiegają końca prace przy modernizacji drogi powiatowej łączącej Książ Mały z Boczkowicami. Ta jeszcze niedawno mocno podziurawiona jezdnia zamienia się w równą jak stół „autostradę”. Przy okazji powstają wzdłuż niej nowe dojazdy na pola i do gospodarstw, a przede wszystkim rowy odwadniające. Przejazd przez Boczkowice będzie teraz nie gorszy jak już uregulowany i odnowiony przejazd przez Moczydło czy przez Krzeszówkę i Książ Mały.

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny     Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje wiele konkursów, których celem jest promocja Powszechnego Spisu Rolnego. Zagadki, zadania oraz pytania sprawdzające wiedzę skierowane są do różnych grup odbiorców, a więc każdy może podjąć wyzwanie i próbować je odgadnąć, rozwiązać lub udzielić prawidłowych odpowiedzi. Tym bardziej, że atrakcyjne nagrody i upominki czekają! Poniżej publikujemy plakat, który zawiera szczegółowe informacje o wszystkich trwających obecnie konkursach.

Czytaj więcej...

Lek. Andrzej Gumula     Lekarz Andrzej Gumula, kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim udostępnił dla zapisanych tu pacjentów, czyli naszych mieszkańców, swój telefon komórkowy. Na jego numer: 502-738-489 można dzwonić w ważnych, bądź wymagających wyjaśnienia sprawach, przez całą dobę. Natomiast normalne sprawy typu: rejestracja do lekarza, pytania o recepty, skierowanie do specjalisty czy zwolnienia – załatwiamy telefonując na numer Ośrodka: 41-383-80-17 w godzinach pracy.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.