GMINA KSIĄŻ WIELKI

po                Na terenie naszej Gminy, a dokładnie w Książu Wielkim grasuje od kilku miesięcy groźny podpalacz. Za jego sprawą doszło tu już do siedmiu pożarów. Ostatni, na szczęście ugaszony w zarodku, ten nieznany sprawca próbował wzniecić w minioną sobotę przy ul. Stromej. Dzień po informacyjno – ostrzegawczym zebraniu wiejskim, zwołanym w tym celu specjalnie dla mieszkańców. Za pomoc w ujęciu podpalacza Wójt wyznaczył cztery tys. zł nagrody.
                - Nasi mieszkańcy nie mogą żyć w ciągłym strachu przed najgorszym, czyli podpaleniem ich mienia. Ale też nikt lepiej, jak oni sami, nie zna środowiska oraz nie pilnuje kto się kręci wokół ich zabudowy. Dlatego wyznaczyłem tę nagrodę, by dodatkowo zachęcić do zgłaszania wszelkich uzasadnionych podejrzeń i jak najszybciej zakończyć tę plagę pożarów – wyjaśnia wójt Marek Szopa.
                Zgłoszenia w sprawie podpalacza należy kierować do policji, pod numer 997. Funkcjonariusze gwarantują swoim informatorom pełną anonimowość. Także wtedy, gdy zgłosi się po odbiór nagrody. A przypadnie ona tej osobie, której wskazówki doprowadzą do ujęcia sprawcy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.