GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ogłoszenia

Ograniczenia w pracy UG     W trosce o  bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny oraz zasad higieny (numer bezpłatnej infolinii NFZ: 800-190-590). By zapobiegać epidemii zalecamy Mieszkańcom naszej Gminy, aby ograniczać wizyty w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej. Jeśli sprawy nie są pilne lepiej odłożyć je na inny, bardziej dogodny moment.

Czytaj więcej...

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od 1 stycznia 2020 r. należy wpłacać na rachunek nr:
15 85910007 3200 0877 1823 0012

KBS Oddział Miechów, Filia w Książu Wielkim.

Stawka opłaty wynosi 20 zł miesięcznie od osoby.

     Ewa Kawula - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miechowie przypomina, że „w związku z istniejącym zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8” należy w gospodarstwach przyzagrodowych hodowców drobiu podjąć działania  w ramach „bioasekuracji” zapobiegającej przeniknięciu zarazy. Pismo zawierające szczegółowe wytyczne w tej sprawie można pobrać poniżej. Tam też zamieszczamy plakat prezentujący obrazowo czynności, które powinni natychmiast wdrożyć rolnicy posiadający drób.

Czytaj więcej...

Żołnierze wspierają walkę z koronawirusem     Jak informuje dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) - płk Krzysztof Goncerz, jego żołnierze pomagają samorządom, policji oraz szpitalom. Przykładowo, dla potrzeb Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie od 22 października pobierają wymazy. Tylko w czwartek i piątek pobrano ponad 200 próbek. Dodatkowo dla oddziału przy ul. Kopernika zajmują się szeroko rozumianą logistyką. Razem z ochotnikami z 11 MBOT działają żołnierze 6 Brygady powietrznodesantowej z Krakowa, 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia z Białobrzegów oraz 8 Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice.

Czytaj więcej...

     Numery telefonów rachmistrzów dzwoniących do rolników w sprawie danych na potrzeby Powszechnego Spisu Rolnego, zaczynają się od numeru kierunkowego Warszawy: 22. Dlatego organizatorzy spisu (Główny Urząd Statystyczny) proszą by połączeń tych automatycznie nie odrzucać, sądząc, iż dzwoni ktoś z telemarketingu. Jeśli wyświetli się numer: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62 – to oznacza, że telefonuje rachmistrz.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.