GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ogłoszenia

Ograniczenia w pracy UG     W trosce o  bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny oraz zasad higieny (numer bezpłatnej infolinii NFZ: 800-190-590). By zapobiegać epidemii zalecamy Mieszkańcom naszej Gminy, aby ograniczać wizyty w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej. Jeśli sprawy nie są pilne lepiej odłożyć je na inny, bardziej dogodny moment.

Czytaj więcej...

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od 1 stycznia 2020 r. należy wpłacać na rachunek nr:
15 85910007 3200 0877 1823 0012

KBS Oddział Miechów, Filia w Książu Wielkim.

Stawka opłaty wynosi 20 zł miesięcznie od osoby.

Premia dla młodych rolników     Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników”, z uwagi na popularność programu, został przedłużony o dwa tygodnie. Wnioski można teraz składać do 17 sierpnia drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą do oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie jest zachętą do rozwijania rolniczego biznesu. Poniżej zamieszczamy plakat ze szczegółowymi informacjami kto może otrzymać wsparcie, ile ono wyniesie i na jakich zasadach jest udzielane.

Czytaj więcej...

     W najbliższą sobotę, 1 sierpnia o godz. 17., na mocy decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zostanie przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania. Wycie syren będzie jednocześnie upamiętnieniem 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

     W piątek, 7 sierpnia 2020 r., mieszkańcy naszej Gminy będą mieli możliwość zbadania swoich kości w „osteobusie”, czyli mobilnej pracowni densytometrycznej, która stanie przy Przychodni na ul. Warszawskiej 17a w Książu Wielkim. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Cena jednego badania wynosi 35 zł. Zgłoszenia na badania są przyjmowane pod nr tel. 41 383-80-17 lub w rejestracji Ośrodka Zdrowia.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.