GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ogłoszenia

     W czwartek, 17 października o godz. 9. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miechowie rozpocznie się spotkanie informacyjne dla  rolników. Jego głównym tematem będą propozycje wniosków na działania inwestycyjne jakie jeszcze można złożyć w Agencji Restrukturyzacji i Medernizacji Rolnictwa do końca 2019 roku.

Czytaj więcej...

     Ostrzega się przed silnym wiatrem, który na terenie powiatu miechowskiego wystąpi z prawdopodobieństwem 90 proc. w poniedziałek 30 września od godz. 3. rano do północy. Będzie wiało z południowego zachodu i zachodu ze średnią prędkością 40-50 km/h, a w porywach do 100 km/h. Ostrzeżenie meteorologiczne nr 178 można pobrać poniżej.

Czytaj więcej...

Gala niepełnosprawnych     9 września br. w Kopalni Soli „Wieliczka” laureaci wojewódzkiego etapu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odebrali nagrody z rąk Bożeny Borys–Szopy – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urszuli Ruseckiej – Poseł na Sejm, Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego oraz Marty Mordarskiej – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

Czytaj więcej...

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

Wiosną, w trakcie składania propozycji zadań mieszkańcy zgłosili aż 239 propozycji – najwięcej w historii wszystkich edycji. Teraz pozytywną weryfikację przeszło aż 188 pomysłów. Najwięcej z nich, bo 38, dotyczy subregionu Miasto Kraków. Na drugim miejscu jest Subregion Tarnowski, z 37 zadaniami, a na trzecim – z 36 zadaniami – Subregion Sądecki. Mieszkańcy Małopolski Zachodniej będą mogli wybierać z 31 zadań, a Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego i Subregionu Podhalańskiego – z 23 pomysłów.

Czytaj więcej...

     Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu i porywami wiatru, a miejscami gradem - z możliwością wystąpienia od godz. 12. we wtorek 27 sierpnia do godz. 21. tego samego dnia. Ostrzeżenie meteorologiczne do pobrania poniżej.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się