GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ogłoszenia

Uprzejmie informujemy, że w 2020 r. Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził na terenie całego województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.
Wszystkie badania ankietowe na terenie województwa małopolskiego realizowane są przez pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie (ankieterów i teleankieterów statystycznych) metodą wywiadu bezpośredniego lub wywiadu telefonicznego w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, punktach usługowych, targowiskach oraz na przejściach granicznych. Każdy z ankieterów posiada legitymację służbową podpisaną przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie oraz upoważnienie do przeprowadzenia badań ankietowych na terenie województwa małopolskiego.

     Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miechowie informuje o zagrożeniu wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków, co wymaga wdrożenia w gospodarstwach odpowiednich zasad bioasekuracji. Ponadto wszystkie osoby posiadające drób obowiązane są zgłosić taką informację do PLW w Miechowie (ul. M. Konopnickiej 23a). Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie bioasekuracji oraz obowiązków hodowców drobiu można pobrać poniżej.

Czytaj więcej...

     W ciągu kilku ostatnich miesięcy mieszkańcy Małopolski zgłosili ponad 900 ekointerwencji w zakresie naruszenia przepisów ochrony środowiska, głównie dotyczących podejrzenia spalania odpadów czy też sprzedaży węgla złej jakości. Zgłoszeń można dokonywać poprzez Internet za pomocą formularza, do którego link zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej...

     Jak już informowaliśmy, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87 proc. jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny. Szczegóły naboru oraz harmonogram dyżurów doradców zawodowych, z którymi należy się spotkać, do pobrania poniżej.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.