GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ogłoszenia

Od sierpnia zaczyna obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która gwarantuje zwolnienie z PIT z przychodów z pracy oraz umów zleceń. Ulga obejmie podatników w wieku do 26 lat. W Małopolsce skorzysta na tym nawet 188 tysięcy osób. To nie koniec korzystnych zmian podatkowych. Wszyscy podatnicy rozliczający się według skali podatkowej, niezależnie od wieku, od października br. skorzystają z niższej stawki PIT 17% oraz ponad dwukrotnie wyższych kosztów uzyskania przychodu.

Ulga dla młodych

Zwolnienie z PIT obejmuje przychody młodych podatników z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85 528 zł w roku. Izba Administracji Skarbowej w Krakowie szacuje, że w Małopolsce z ulgi powinno skorzystać ponad 188 tysięcy osób do 26. roku życia, które w 2018 r. zapłaciło ponad 276 mln zł podatku. W skali kraju z ulgi skorzysta ponad 2 mln osób.

Zwolnienie obowiązuje niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarobki przekroczą próg, to dopiero nadwyżka (ponad 85 528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej. W 2019 r. limit zwolnienia wynosi 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ ulga będzie obowiązywać przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia.

W tym roku, aby pracodawca nie odprowadzał zaliczek na podatek dochodowy, wystarczy złożyć mu oświadczenie. Można też nie robić nic i uwzględnić ulgę w rozliczeniu za 2019. W przyszłym roku płatnicy (pracodawcy) nie pobiorą podatku automatycznie.

Osoby z minimalnym wynagrodzeniem za pracę (2250 zł) zaoszczędzą rocznie 1592 zł a ze średnim wynagrodzeniem1 – 4261 zł. Maksymalny zysk roczny z zarobkami na poziomie rocznego limitu wyniesie 6768 zł.

Czytaj więcej...

     Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu i porywami wiatru, a miejscami gradem - z możliwością wystapienia od godz. 12. w poniedziałek 12 sierpnia do godz. 6. we wtorek 13 sierpnia. Ostrzeżenie meteorologiczne do pobrania poniżej.

Czytaj więcej...

     Przestrzega się przed możliwymi burzami z opadami deszczu, porywami wiatru i gradem, w dniu 29.07.2019 r. w godzinach od 11. do 23., a także przed upałami dochodzącymi w tym dniu do 32 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 137

W dwumandatowym  Okręgu Wyborczym nr 96 w Gminie Książ Wielki w powicie miechowskim członkami Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej zostali:

  1. Marek Boligłowa
  2. Jarosław Musiał

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 96 w Książu Wielkim podjęła decyzję o uznaniu zarejestrowanych kandydatów i obsadzeniu mandatów do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej bez głosowania w dniu 28 lipca 2019r. Decyzja wynika z faktu, że w terminie do 05.07.2019 zarejestrowano dwóch kandydatów co oznacza, że liczba zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych kandydatów jest równa liczbie mandatów do obsadzenia.

Załączniki:
Pobierz plik (uchwała i obwieszczenie.pdf)Uchwała i obwieszczenie
Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się