GMINA KSIĄŻ WIELKI

Komisja w Trzonowie     Korzystając z łagodnej jak dotąd zimy, w przyszłym tygodniu ruszą prace ziemne na przeznaczonej do gruntownej modernizacji drodze gminnej z Trzonowa do Zaryszyna. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów (w skrócie: PBDiM) z Mińska Mazowieckiego, a podwykonawcą w zakresie robót ziemnych jest firma „PRIMA-KOP” z Niegardowa. Na zdjęciu stoją kolejno: Mariusz Pobocha (inspektor nadzoru), Sylwester Mentel (dyr oddziału PBDiM), Sławomir Sendek (UG), wójt Marek Szopa (za nim Jecek Zegan z UG) oraz Grzegorz Wawrzeń („PRIMA-KOP”).

     Droga gminna z Trzonowa do Zaryszyna liczy 3.941 m, a koszt jej modernizacji wynosi 1,45 mln zł (w tym 63 proc. to unijna dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich). Odnowiona szosa ma być oddana do użytku do 10 września 2018 roku.

Komisja w Zaryszynie     W czwartek (11 stycznia) podczas wizji lokalnej przekazano wykonawcy teren inwestycji. Na pierwszym zdjęciu widać początek remontowanej drogi w Trzonowie. Stąd właśnie rozpoczną się prace ziemne: równanie poboczy, czyszczenie rowów. Natomiast fotografię obok wykonano już w Zaryszynie, nieopodal miejsca gdzie inwestycja się zakończy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się