GMINA KSIĄŻ WIELKI

Komisja w Trzonowie     Korzystając z łagodnej jak dotąd zimy, w przyszłym tygodniu ruszą prace ziemne na przeznaczonej do gruntownej modernizacji drodze gminnej z Trzonowa do Zaryszyna. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów (w skrócie: PBDiM) z Mińska Mazowieckiego, a podwykonawcą w zakresie robót ziemnych jest firma „PRIMA-KOP” z Niegardowa. Na zdjęciu stoją kolejno: Mariusz Pobocha (inspektor nadzoru), Sylwester Mentel (dyr oddziału PBDiM), Sławomir Sendek (UG), wójt Marek Szopa (za nim Jecek Zegan z UG) oraz Grzegorz Wawrzeń („PRIMA-KOP”).

     Droga gminna z Trzonowa do Zaryszyna liczy 3.941 m, a koszt jej modernizacji wynosi 1,45 mln zł (w tym 63 proc. to unijna dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich). Odnowiona szosa ma być oddana do użytku do 10 września 2018 roku.

Komisja w Zaryszynie     W czwartek (11 stycznia) podczas wizji lokalnej przekazano wykonawcy teren inwestycji. Na pierwszym zdjęciu widać początek remontowanej drogi w Trzonowie. Stąd właśnie rozpoczną się prace ziemne: równanie poboczy, czyszczenie rowów. Natomiast fotografię obok wykonano już w Zaryszynie, nieopodal miejsca gdzie inwestycja się zakończy.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem