GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie wójta  Marka Szopy z lek. Andrzejem Gumulą     W poczekalni Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim panuje spokój, cisza i porządek. Kilka osób czeka przed gabinetem nowego kierownika placówki – lekarza Andrzeja Gumuli specjalisty chirurgii oraz intensywnej terapii, który właśnie wychodzi na chwilę (zdjęcie), gdyż z niezapowiedzianą wizytą przyszedł do niego wójt Marek Szopa. Kierownik najpierw przeprasza oczekujących zapowiadając krótką przerwę, a dopiero potem wita się z Wójtem. I wyjaśnia mu, że tutaj najważniejsi są pacjenci…

Spotkanie wójta  Marka Szopy z lek. Andrzejem Gumulą     Marek Szopa doskonale to rozumie bo właśnie w tym celu przybył. Chciał osobiście i na miejscu sprawdzić czy w naszym ośrodku zdrowia pacjenci są zadowoleni z nowego kierownictwa, a przy tym zapytać o potrzeby i perspektywy. – Zastałem dobry personel, który świetnie rozumie, że nikt nie przychodzi tu dla przyjemności. Dlatego chorzy muszą mieć spokój oraz pewność, że zostaną punktualnie przyjęci i do tego wszyscy – podkreśla kierownik Andrzej Gumula.

     Dzięki nowym porządkom już zahamowano występujący do niedawna odpływ pacjentów. A po przeprowadzonej analizie najczęstszych schorzeń naszych mieszkańców, ośrodek przygotowuje się do poszerzenia świadczeń o dyżury kardiologa, utworzenie poradni leczenia bólu oraz zatrudnienie kolejnego rehabilitanta. Ponadto w coraz większym zakresie jest wykorzystywany do stawiania diagnoz posiadany na miejscu dobrej jakości uniwersalny aparat USG.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się