GMINA KSIĄŻ WIELKI

Budowa drogi w Cisiej Woli     Drugi rok trwa usypywanie gminnej drogi przez głęboki wąwóz w Cisiej Woli. Pozwoli ona mieszkańcom dolnej części wsi ominąć stromy i niebezpieczny wjazd na ruchliwą trasę E7, z którego są zmuszeni obecnie korzystać. Na zdjęciu widać jak wiele jeszcze potrzeba gruzu by połączyć brzegi wąwozu. Jego dołem płynie woda z przepustu pod szosą, dlatego już ułożono tam pierwsze betonowe kręgi o średnicy 1,5 m.

Budowa drogi w Cisiej WoliBudowa drogi w Cisiej WoliBudowa drogi w Cisiej WoliBudowa drogi w Cisiej Woli       Budulec, czyli gruz, pochodzi ze starych domów. Kiedy tylko ktoś zamierza rozebrać taką ruderę, zjawia się ekipa wynajęta przez Gminę. I korzystając z ciężkiego sprzętu w mig burzy stare mury ładując cegły i kamienie na wielką wywrotkę. Tak, jak to się działo niedawno w Tochołowie.

Budowa drogi w Cisiej WoliBudowa drogi w Cisiej Woli     Usypywaną drogę równa spychacz robiąc miejsce dla wjazdu wywrotki, która zrzuca do wąwozu kolejne dziesiątki ton gruzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ta budowa trwa wprawdzie długo, lecz prowadzona konsekwentnie postępuje do przodu i co najważniejsze nie kosztuje wiele.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się