GMINA KSIĄŻ WIELKI

Bezpłatne badania profolaktyczne     Po objęciu kierownictwa Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim przez lekarza Andrzeja Gumulę nie tylko zahamowano odpływ pacjentów, ale zaczęło ich przybywać. Od 1 kwietnia zapisało się 76. nowych i leczy się tu obecnie 3.596 osób. Ten „magnes” stanowi zarówno wprowadzona punktualność przyjęć w gabinetach jak i ogólna życzliwość tak ważna zwłaszcza w chorobie. Jest jeszcze coś więcej, co pokazuje celowo zamglone zdjęcie obok, wykonane podczas prawdziwego badania. Widnieje na nim właśnie kierownik Ośrodka badający aparatem USG krtań chorego. Bo w minionym tygodniu prawie 180. miejscowych pacjentów przebadano bezpłatnie w ramach akcji profilaktycznej. I u kilkudziesięciu wykryto schorzenia, które jeszcze nie dawały o sobie znaków, a które już wymagają leczenia.

     - Posiadany, nowoczesny aparat USG doskonale wspomaga diagnozy schorzeń. Badamy nim zwłaszcza krtań, piersi, jamę brzuszną oraz kończyny dolne. Taką bezpłatną, tygodniową akcję profilaktyczną dla naszych pacjentów powtórzymy w lipcu, bo pierwsza cieszyła się wielkim powodzeniem – informuje lek. Andrzej Gumula. Jak dodaje, planuje się także inną bezpłatną akcję ważnego latem badania zmian skórnych z zastosowaniem aparatu zwanego dermatoskopem, który wypożyczy gratis z własnego, prywatnego gabinetu.

Bezpłatne badania profolaktyczne     Szczególną opieką w naszym Ośrodku otoczono seniorów, którym proponuje się stosowanie nowoczesnych metod diagnostycznych i leczenie według standardów ustalonych przez towarzystwa naukowe. Mówi o tym jedna z ulotek (zamieszczamy ją obok) jakie można pobierać ze specjalnego stolika „informacyjnego” znajdującego się w poczekalni. Właśnie na temat charakterystycznej dla pacjentów w starszym wieku tzw. wielochorobowości, wymagającej systematycznego leczenia, Andrzej Gumula wygłosi 16 lipca prelekcję na zaproszenie Gminnego Klubu Seniora „Młodzi duchem”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się