GMINA KSIĄŻ WIELKI

                Naszą informacją o ustaleniach na Zarządzie Powiatowym PSL w sprawie obsady stanowisk w starostwie – wyprzedziliśmy wszystkich. Także „Dziennik Polski”. Bo wójt Marek Szopa uznał, iż to mieszkańcy naszej Gminy, którzy głosowali na swoich kandydatów do Rady Powiatu powinni w pierwszej kolejności wiedzieć, jakie przewiduje się dla nich funkcje. Dlatego też napisaliśmy kto kim będzie. Będzie, a nie, kto kim został, gdyż to zatwierdzi dopiero sesja Rady Powiatu Miechowskiego. A że ludowcy mają w niej większość, więc nietrudno przewidzieć, iż ustalenia działaczy PSL okażą się wiążące.

                 - Jest przecież pewne, iż radni dysponujący w Powiecie większością głosów przeforsują swoje ustalenia personalne, bo to podstawowa zasada demokracji – wyjaśnia Marek Szopa. I dodaje, iż dla niego, drugim fundamentem demokracji jest informowanie mieszkańców o tym, co dla nich ważne, a nie skrywanie tego na potem.      

                Dlatego też na portalu internetowym Gminy Książ Wielki powiedzieliśmy głośno to, co jest konsekwencją dokonanych już wyborów samorządowych. Bo demokracja oznacza nie tylko rządy większości, ale i jawność informacji publicznych.

Red.

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.