GMINA KSIĄŻ WIELKI

                Kiedy tylko wyschną kałuże po ostatnich deszczach, przystąpi się do naprawy dróg gminnych. Jednocześnie rozpoczną się remonty dróg uszkodzonych przez powódź w lipcu ubiegłego roku. Natomiast starostwo miechowskie wystartuje z przebudową drogi powiatowej nr 1194 K, prowadzącej od granicy Małopolski do Kozłowa, Książa Wielkiego i dalej do Słaboszowa.

                Jak to ustalili radni na ostatnim posiedzeniu komisji budżetowej, pierwsze w kolejce do naprawy są następujące drogi gminne: Zaryszyn – Krzeszówka oraz w Boczkowicach, Częstoszowicach i Mianocicach. Po wyrównaniu nawierzchni, wjedzie na te drogi maszyna zwana remonterem, natryskując emulsję z grysem.
V BC4A  V 457B              Już wyłoniono wykonawcę remontów „popowodziowych”. Naprawę dróg gminnych: Antolka – Doły Tochołowskie
(na zdjęciach), Moczydło – Zaryszyn oraz Giebułtów – Tochołów, wyceniono według kosztorysu na 1,07 mln zł. Kielecka firma „DUKT” zrobi te roboty za 724 tys. zł, bo taką cenę zaoferowała na wygranym przetargu, akceptując termin zakończenia prac do 31 maja 2015 r.
                Przebudowa drogi powiatowej Kozłów – Książ Wielki – Słaboszów ma kosztować ponad 10,5 mln zł. Inwestycja jest finansowana z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przy wkładzie własnym starostwa oraz gminy Kozłów i Książ Wielki. Z tym, iż my zapłacimy najmniej - 195,8 tys. zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.