GMINA KSIĄŻ WIELKI

To był mecz, na którym nie nudzili się kibice. W ubiegłą sobotę, 22 sierpnia, piłkarze SKS „Jastrzębiec” pokonali na własnym boisku w Książu Wielkim drużynę gości – klubu „Spartak” z Charsznicy, wysokim wynikiem 3:0. Tym samym nasi zawodnicy pokazali nie tylko wolę sportowej walki, ale i umiejętności taktycznych zagrywek, bo wygrali z niełatwym przeciwnikiem.

W drużynie „Jastrzębca” do gry stanęło (łącznie z zawodnikami rezerwowymi) 15. piłkarzy. Ich nowy trener, Daniel Tomczyk dokonał w trakcie meczu trzech zmian. Gole dla naszych zdobyli kolejno: Rędziak (w 41. minucie), Karwat (w 58. minucie) i Zyguła (w 69. minucie).
                Ten wynik pierwszego meczu w tej turze rozgrywek dobrze rokuje dla naszej drużyny na przyszłość. To szczególnie ważne wobec rozważanego przez władze Gminy zamiaru cofnięcia dotacji dla SKS „Jastrzębiec”, z powodu jego spadku do B klasy i panującego dotąd wśród zawodników marazmu.