GMINA KSIĄŻ WIELKI

"Siodełko" pełne wody przy ul. Dygasińskiego     Radni z komisji skarg, wniosków i petycji Rady Gminy, której przewodniczy Bożena Dziura, udali się na wizję lokalną na ulicę Dygasińskiego w Książu Wielkim. Jej mieszkańcy wystąpili bowiem z petycją, podpisaną przez 23 osoby, domagające się „odwodnienia, obniżenia i położenia asfaltu” na całej długości tej ulicy. Na miejscu potwierdzono słuszność tych postulatów. W konsekwencji członkowie komisji postanowili wystąpić z wnioskiem do całej Rady o sfinansowanie dokumentacji technicznej koniecznych do przeprowadzenia robót, w tym zwłaszcza odprowadzenia z tej ulicy wód opadowych. Dopiero po określeniu zakresu i wartości inwestycji można będzie ustalić termin jej realizacji.

Końcowy, stromy odcinek ul. Dygasińskiego     Idąc ulicą Jana Śniadeckiego od Rynku w Książu Wielkim w kierunku Zamku, ulica Dygasińskiego jest trzecią z kolei (po ul. Murarskiej i ul. Nowomiejskiej) ulicą poprzeczną, odchodzącą w prawo do ul. Zamkowej. Ma 170 m długości, ok. 5 m szerokości oraz wyjątkowo niekorzystne ukształtowanie z „siodełkiem” gromadzącym wodę deszczową, skąd wypływa zalewając pobliskie domy. Dodatkowo na końcowym odcinku (na zdjęciu) jezdnia stromo opada co potęguje szkody.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.