GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

06-3.jpg     Medal honorowy im. Bolesława Chomicza – odznaczenie nadawane przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz OSP - wręczono Sławomirowi Byczkowi, prezesowi OSP w Książu Małym. Uroczystość odbyła się podczas obrad Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, które odbyło się w Niepołomicach. Medal wręczył Prezes tego Zarządu Edward Siarka (na zdjęciu z lewej).

Czytaj więcej...

06-1.jpg     Świetlica w Zaryszynie, która posiada stare, zniszczone już stoły i krzesła, a służy nie tylko mieszkańcom tej wsi, lecz także całej naszej Gminy – otrzymała nowe umeblowanie. Najpierw przywieziono tu solidne, duże, wykonane z litego drewna stoły w liczbie dwunastu. Do tego dojdzie sto wygodnych, także drewnianych krzeseł. Za cały ten nowy sprzęt zapłacono 30 tys. zł, ale pochodzą one z funduszu jaki uzyskano na ten cel od Marszałka Małopolski.

Czytaj więcej...

     Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, od godz. 5. w sobotę (2 grudnia) do godz. 6. w niedzielę (3 grudnia) spodziewane są w naszym powiecie z prawdopodobieństwem wynoszącym 80 proc. opady śniegu tworzące pokrywę o grubości od 15 do 25 cm. Ostrzeżenie meteorologiczne nr 323 do pobrania poniżej.

Czytaj więcej...

28-1.jpg     Od połowy listopada w Antolce widywany jest wałęsający się, bezpański pies. Zdjęcie pokazuje, że to zwierzę średniej wielkości, pięknie ubarwione i przyjaźnie nastawione do ludzi. Wyraźnie czeka on na swojego właściciela albo szuka nowego.

Czytaj więcej...

24-1.jpg     Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i Gminy, jaka odbyła się w piątek (24 listopada), radni poparli wniosek burmistrza Marka Szopy o udzielenie pilnej zgody na przekazanie parafii w Książu Wielkim 40 tys. zł dotacji, by otrzymać aż 1,96 mln zł z programu rządowego na renowację malowideł w zabytkowym kościele św. Wojciecha. Przyjęto także uchwałę w sprawie utworzenia Klubu Seniora w Rzędowicach, który aby dostawać fundusze na działalność od wojewody, musi funkcjonować jako jednostka odrębna od Warsztatów Terapii Zajęciowej. Będzie ona miała charakter „klubu”, a nie „domu” gdyż nasi mieszkańcy nie są zainteresowani pobytem całodniowym, lecz kilkugodzinnym. Dodatkowo pragną przybywać tam kiedy sami zechcą, czyli na zasadach dobrowolności, a nie przymusu.

Czytaj więcej...

     Podczas wtorkowego posiedzenia komisji budżetowej Rady Miasta i Gminy, burmistrz Marek Szopa złożył wniosek o zwołanie w najbliższy piątek (24 listopada) sesji nadzwyczajnej z powodu konieczności rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie przyznanej w ramach „Polskiego ładu” dotacji na gruntowne odnowienie wnętrza kościoła parafialnego w Książu Wielkim. Aby uzyskać na ten cel rządowe fundusze w wysokości 1,96 mln zł, należy pilnie przyjąć uchwałę zawierającą zobowiązanie dopłacenia z budżetu do tej kwoty 40 tys. zł, tak by cała suma opiewała na 2 mln zł.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.