Wydarzenia
W zamieszczonej tu informacji o wynikach tegorocznych, gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które rozegrano na stadionie SKS „Jastrzębiec” 26 czerwca, błędnie podano, iż drużyna OSP Krzeszówka zajęła miejsce V podczas gdy zajęła miejsce IV. Jak napisał w prośbie o sprostowanie naczelnik tych strażaków Tomasz Gorajczyk: „Co prawda czwarte czy piąte miejsce to dla wielu nie jest istotne, bo to przecież nie podium, ale jest istotne dla nas jako jednostki, a w szczególności dla druhów, którzy brali udział w zawodach i starali się uzyskać jak najlepszy wynik.” Poniżej podajemy pełne wyniki w obu konkurencjach dla wszystkich sześciu startujących drużyn.
W roku 10-lecia istnienia Festiwalu Gadafest, w ostatnie trzy dni lipca (29-31), ponownie odbędzie się on na terenie renesansowego Pałacu Mirów w Książu Wielkim gdzie po raz kolejny wystąpią polscy i zagraniczni artyści. Jak zwykle nie zabraknie muzyki pełnej energii i tańca, będzie też element metafizycznej zadumy i dźwiękowej improwizacji, a wszystko to zabrzmi na trzech scenach: plenerowej, elektronicznej oraz po raz pierwszy wewnątrz pałacu. Uczestnicy usłyszą m.in. zespoły: Wczasy, T'ien Lai, Dynasonic, LXMP, Rozwód, Voices of the Cosmos, Seti Setters, AcidSitter, Stonerror, Avtomat i wiele innych. Wstęp jest biletowany, lecz bezpłatny dla mieszkańców naszej Gminy. Między koncertami każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z szerokiej oferty warsztatów, posłuchać prelekcji, zobaczyć wystawy przygotowane przez kuratorów, albo po prostu odpocząć w festiwalowym ogródku, gdzie znajdzie się coś dobrego do jedzenia i picia.
Jak zapowiada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, od środy (29 czerwca) do piątku (1 lipca) włącznie, z prawdopodobieństwem 80 proc. wystąpią u nas upały z temperaturą 32-34˚C, a w czwartek i piątek lokalnie osiągną nawet 37˚C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie 18-21˚C. Ponadto w środę między godz. 14. a 22. prognozowane są burze z silnymi opadami deszczu, porywami wiatru i miejscami gradem. Ostrzeżenie meteorologiczne nr 138 do pobrania poniżej.
Druhowie z OSP Moczydło (na zdjęciu) zajęli po raz kolejny, i znowu z dużą przewagą nad konkurentami, pierwsze miejsce w rozegranych w niedzielne popołudnie gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, w których wystartowało 6 drużyn. Podczas gdy zawodnicy prażyli się w upale na murawie stadionu SKS „Jastrzębiec”, publiczność zajęła miejsca pod dającymi cień drzewami na skarpie. Dopingu nie brakowało. Drugie miejsce wywalczyło OSP w Książu Małym, a trzecie OSP w Łazach.
Jak wiadomo, świadectwo ukończenia roku szkolnego z czerwonym paskiem wręczane jest tym uczniom klas starszych, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej. W Szkole Podstawowej w Antolce było ich 49, co stanowi aż 45 proc. wszystkich podlegających tej klasyfikacji uczniów. Zatem tak znakomite wyniki osiągnął niemal co drugi z nich. W tym na 18 tegorocznych absolwentów, te wyróżnione świadectwa wręczono 7. Małgorzata Borycka, dyrektorka placówki właśnie wybrana w konkursie na kolejną kadencję, otrzymała od wójta Marka Szopy nagrodę w dowód uznania za wysoki poziom kształcenia w SP Antolka.
Leśniczówka Trąby leżąca na terenie sołectwa Cisie była w miniony piątek miejscem ćwiczeń służb mundurowych w zakresie ich współdziałania w sytuacjach szczególnie trudnych. Zjechali tu licznie strażacy, policjanci, służby medyczne i zarządzania kryzysowego nie tylko z Miechowa, ale także z Krakowa. Tę leśniczówkę wybrano dlatego, gdyż leży na uboczu i brakuje tu sygnału jakiejkolwiek telefonii komórkowej stąd potrzebna jest własna łączność radiowa. Zapewniał ją pojazd dowodzenia wyposażony we wszystko co potrzebne.