GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2022     W zamieszczonej tu informacji o wynikach tegorocznych, gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które rozegrano na stadionie SKS „Jastrzębiec” 26 czerwca, błędnie podano, iż drużyna OSP Krzeszówka zajęła miejsce V podczas gdy zajęła miejsce IV. Jak napisał w prośbie o sprostowanie naczelnik tych strażaków Tomasz Gorajczyk: „Co prawda czwarte czy piąte miejsce to dla wielu nie jest istotne, bo to przecież nie podium, ale jest istotne dla nas jako jednostki, a w szczególności dla druhów, którzy brali udział w zawodach i starali się uzyskać jak najlepszy wynik.” Poniżej podajemy pełne wyniki w obu konkurencjach dla wszystkich sześciu startujących drużyn.

Czytaj więcej...

     30-1.jpgW roku 10-lecia istnienia Festiwalu Gadafest, w ostatnie trzy dni lipca (29-31), ponownie odbędzie się on na terenie renesansowego Pałacu Mirów w Książu Wielkim gdzie po raz kolejny wystąpią polscy i zagraniczni artyści. Jak zwykle nie zabraknie muzyki pełnej energii i tańca, będzie też element metafizycznej zadumy i dźwiękowej improwizacji, a wszystko to zabrzmi na trzech scenach: plenerowej, elektronicznej oraz po raz pierwszy wewnątrz pałacu. Uczestnicy usłyszą m.in. zespoły: Wczasy, T'ien Lai, Dynasonic, LXMP, Rozwód, Voices of the Cosmos, Seti Setters, AcidSitter, Stonerror, Avtomat i wiele innych. Wstęp jest biletowany, lecz bezpłatny dla mieszkańców naszej Gminy. Między koncertami każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z szerokiej oferty warsztatów, posłuchać prelekcji, zobaczyć wystawy przygotowane przez kuratorów, albo po prostu odpocząć w festiwalowym ogródku, gdzie znajdzie się coś dobrego do jedzenia i picia.

    

Czytaj więcej...

     Jak zapowiada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, od środy (29 czerwca) do piątku (1 lipca) włącznie, z prawdopodobieństwem 80 proc. wystąpią u nas upały z temperaturą 32-34˚C, a w czwartek i piątek lokalnie osiągną nawet 37˚C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie 18-21˚C. Ponadto w środę między godz. 14. a 22. prognozowane są burze z silnymi opadami deszczu, porywami wiatru i miejscami gradem. Ostrzeżenie meteorologiczne nr 138 do pobrania poniżej.

Czytaj więcej...

Drużyna OSP Moczydło     Druhowie z OSP Moczydło (na zdjęciu) zajęli po raz kolejny, i znowu z dużą przewagą nad konkurentami, pierwsze miejsce w rozegranych w niedzielne popołudnie gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, w których wystartowało 6 drużyn. Podczas gdy zawodnicy prażyli się w upale na murawie stadionu SKS „Jastrzębiec”, publiczność zajęła miejsca pod dającymi cień drzewami na skarpie. Dopingu nie brakowało. Drugie miejsce wywalczyło OSP w Książu Małym, a trzecie OSP w Łazach.

Czytaj więcej...

25-1.jpg     Jak wiadomo, świadectwo ukończenia roku szkolnego z czerwonym paskiem wręczane jest tym uczniom klas starszych, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej. W Szkole Podstawowej w Antolce było ich 49, co stanowi aż 45 proc. wszystkich podlegających tej klasyfikacji uczniów. Zatem tak znakomite wyniki osiągnął niemal co drugi z nich. W tym na 18 tegorocznych absolwentów, te wyróżnione świadectwa wręczono 7. Małgorzata Borycka, dyrektorka placówki właśnie wybrana w konkursie na kolejną kadencję, otrzymała od wójta Marka Szopy nagrodę w dowód uznania za wysoki poziom kształcenia w SP Antolka.

Czytaj więcej...

Leśniczówka Trąby podczas ćwiczeń     Leśniczówka Trąby leżąca na terenie sołectwa Cisie była w miniony piątek miejscem ćwiczeń służb mundurowych w zakresie ich współdziałania w sytuacjach szczególnie trudnych. Zjechali tu licznie strażacy, policjanci, służby medyczne i zarządzania kryzysowego nie tylko z Miechowa, ale także z Krakowa. Tę leśniczówkę wybrano dlatego, gdyż leży na uboczu i brakuje tu sygnału jakiejkolwiek telefonii komórkowej stąd potrzebna jest własna łączność radiowa. Zapewniał ją pojazd dowodzenia wyposażony we wszystko co potrzebne.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.