GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_320_204_16777215_0_0_images_stories_2022_03_30-1.jpg     Rada Gminy większością głosów (13 za) przy dwóch wstrzymujących się postanowiła wystąpić z wnioskiem o nadanie statusu miasta miejscowości Książ Wielki. Jak podkreślił wójt Marek Szopa, do ministerstwa administracji zwrócimy się teraz poprzez Wojewodę Małopolskiego nie tyle o nadanie z dniem 1 stycznia 2023 r. statusu miasta, co o jego przywrócenie. Stolica naszej gminy w swojej wielowiekowej, bogatej historii była bowiem zarówno miastem jak i siedzibą starostwa pełniąc również funkcję ośrodka powiatowego. Pod tablicą z wynikami głosowania siedzą członkowie prezydium RG: I wiceprzewodnicząca Jagoda Spicha, przewodniczący Henryk Huma i II wiceprzewodniczący Wiesław Sęk.

b_710_163_16777215_0_0_images_stories_2022_03_30-4.jpg     Od głosu wstrzymali się: Marek Płonczyński (na zdjęciu pierwszy z lewej) i Robert Milewski (na zdjęciu pierwszy z prawej). Radny R. Milewski nie podał powodu swojej rezerwy wobec inicjatywy przywrócenia należnego, miejskiego prestiżu dla Książa Wielkiego. Natomiast radny M. Płonczyński zapowiedział przed głosowaniem, iż wstrzyma się albowiem zbyt mało mieszkańców Książa Wielkiego wzięło udział w referendum i jakoby z czegoś ważnego to ma wynikać. – To nie były pierwsze konsultacje, którymi mieszkańcy Książa Wielkiego najpierw nie są zainteresowani, a potem wyrażają zdziwienie, że coś takiego ich ominęło - odpowiedział wójt Marek Szopa. I dodał, że wynik konsultacji z mieszkańcami całej Gminy był pozytywny (70 proc. za), a nieobecni, czyli ci, którzy w nich nie wzięli udziału, nie mają racji.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.