GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_320_202_16777215_0_0_images_stories_2023_03_20-1.jpg     W miniony piątek, sobotę i niedzielę (17,18,19 marca) odbyły się trzy kolejne zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych: w Łazach, Książu Wielkim i Rzędowicach. Najciekawiej i najdłużej dyskutowano w Książu Wielkim gdzie zastępca komendanta PSP w Miechowie mł. bryg. Mariusz Idzik (na zdjęciu siedzi obok burmistrza Marka Szopy) zgłosił propozycję przeprowadzania wspólnych ćwiczeń kilku drużyn OSP. Umożliwi to uzupełnienie brakującego stanu załogi średniego samochodu pożarniczego, a tym samym jego optymalne wykorzystanie. Obecnie bowiem posiadany pojazd specjalistyczny wysokiej klasy często nie wyjeżdża do akcji gdyż brakuje kompletu strażaków ochotników. Dlatego OSP w Książu Wielkim, funkcjonujące w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, powinno się wspomagać odpowiednio przygotowanymi do akcji druhami z sąsiedztwa.

b_300_169_16777215_0_0_images_stories_2023_03_20-2.jpg    Burmistrz Marek Szopa pełniący jednocześnie funkcję prezesa zarządu gminnego OSP, ten pomysł uznał za wart realizacji, dając go do przemyślenia zebranym druhom. Sam natomiast, po zakończeniu merytorycznej części zebrania oraz uchwaleniu absolutorium dla zarządu jednostki z Kazimierzem Kamińskim na czele, zaproponował dyskusję na nowy temat. Mianowicie: w jakim kierunku powinno się rozwijać miasto Książ Wielki? Wypowiadający się popierali tezę Burmistrza, iż ten rozwój ma w pierwszej kolejności służyć mieszkańcom, czyli należy zacząć od dalszej rewitalizacji centrum oraz modernizacji ważniejszych, czy też dotąd zaniedbanych, ulic.

b_360_120_16777215_0_0_images_stories_2023_03_20-3.jpg     Na zebraniu sprawozdawczym w OSP Łazy jednomyślnie uchwalono absolutorium dla zarządu jednostki, którym kieruje prezes Ireneusz Oczkowicz. Tu najważniejszym tematem była dalsza przebudowa świetlicy gdzie swoją siedzibę mają także strażacy. Jak poinformował burmistrz Marek Szopa, mimo trudności z uzyskaniem odpowiednio wysokich funduszy zewnętrznych na ten cel, trwa ciągle ich montaż finansowy. I należy mieć nadzieję, że prace będą kontynuowane w zaplanowanym wymiarze, chociaż mogą przesunąć się w czasie.

b_300_179_16777215_0_0_images_stories_2023_03_20-4.jpg     Niedzielne zebranie sprawozdawcze OSP w Rzędowicach przebiegło sprawnie i bez większych dyskusji. Prezes Tomasz Pachoł oraz cały zarząd uzyskali jednomyślne absolutorium za działalność w roku 2022. Cichym bohaterem tego spotkania była bez wątpienia sołtyska Zofia Tkaczewska, która nie tylko upiekła pyszny sernik ale też przygotowała dla druhów oraz ich gości (burmistrza Marka Szopy i naczelnika gminnego OSP Kazimierza Kamińskiego) żurek z kiełbasą i jajkami.

Red.

        

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.