GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_320_240_16777215_0_0_images_stories_2023_09_27-1.jpg     Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim także przystąpili do akcji „Szkoła odblaskowa”, promującej prawidłowe, czyli bezpieczne zachowanie na drodze w czym pomagają elementy odblaskowe umieszczone na sobie. Jest to ważne zwłaszcza po zmierzchu, który jesienną porą nadchodzi coraz szybciej. W ramach treningu znajomości zasad przechodzenia przez jezdnię oraz promocji akcji wśród mieszkańców, uczniowie udali się w pochodzie do Urzędu Miasta i Gminy na spotkanie z Burmistrzem. Na czele pochodu niesiono transparent z własnoręcznie wykonanym hasłem: „Gdy zaufasz odblaskowi – nie ulegniesz wypadkowi”.

b_320_236_16777215_0_0_images_stories_2023_09_27-2.jpg     Burmistrz Marek Szopa przywitał uczniów przed wejściem do siedziby UMiG. Pochwalił  za udział w tej ważnej dla ich bezpieczeństwa akcji oraz przestrzegł, by przechodząc po pasach, mimo posiadanych na sobie odblasków, zawsze kierowali się zasadą ograniczonego zaufania do kierowców nadjeżdżających pojazdów. Jak stwierdził, lepiej dwukrotnie sprawdzić czy auto się zatrzymuje, zanim postawimy krok dalej z chodnika na jezdnię .

Red.

     

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.