GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ogłoszenia

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od 1 stycznia 2020 r. należy wpłacać na rachunek nr:
15 85910007 3200 0877 1823 0012

KBS Oddział Miechów, Filia w Książu Wielkim.

Stawka opłaty w roku 2022 wynosi 25 zł miesięcznie od osoby.

28-2.jpg     W ramach realizacji projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA Starostwo Powiatowe w Miechowie przy wsparciu wszystkich 7 gmin z terenu naszego powiatu, Szkół Podstawowych z Książa Małego, Pogwizdowa i Dziaduszyc oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościejowie i Domu Aktywnego Seniora w Marchocicach, od 21 kwietnia do 12 maja 2022 roku przeprowadziło kampanię informacyjno-edukacyjną w ramach I Małopolskich Dni dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu. W każdej z gmin zostało wystawione stoisko klimatyczne, w którym powiatowa doradczyni do spraw klimatu i środowiska oraz ekodoradcy gminni udzielali informacji jak stać się bardziej eko, co oferuje program Czyste Powietrze oraz pomagali złożyć deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każda osoba, która odwiedziła stoisko klimatyczne otrzymała nieodpłatnie sadzonki świerka pospolitego lub buka zwyczajnego. Osoby chętne wypełniały również krótkie ankiety klimatyczne.

Czytaj więcej...

28-1.jpg     6 czerwca pierwsi powołani do odbycia 28-dniowego szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej stawili się w 12 jednostkach wojskowych w całym kraju. Wśród nich są uczestnicy szkolenia w krakowskiej, 6 Brygadzie Powietrznodesantowej, które odbywa się w  jej bazie.

Czytaj więcej...

krus

Załączniki:
Pobierz plik (wniosek o rehabilitacje lecznicza dla rolników.pdf)Wniosek
Pobierz plik (wykaz badań laboratoryjne wymagane do wniosku o sanatrium.pdf)Wykaz badań

     Jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miechowie, od 25 do 29 kwietnia na terenie województwa małopolskiego będzie prowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, metodą rozrzucania szczepionki z samolotów oraz wykładania ręcznego. W tym czasie nie należy wypuszczać psów i kotów, a w przypadku natknięcia się na pakiety ze szczepionką – nie dotykać ich. Szczegółowe zalecenia oraz tekst komunikatu do pobrania w linku poniżej.

 

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.